Dziesięć rodzajów ekspresów do kawy, część 1 » CoffeeGeek

Czy to nie fantastyczne, że AeroPress jest tak wyjątkowy, że stał się osobną kategorią urządzeń do parzenia! Urządzenie zostało wprowadzone na forach CoffeeGeek już w 2005 roku, a jego wynalazca stale odpowiadał na pytania na jego temat od samego początku. Najpopularniejsza alternatywna metoda warzenia dla AeroPressa – metoda odwrócona – została również opracowana na forach tej witryny.

Od tego czasu urządzenie stało się światowym fenomenem. Jest nawet Mistrzostwa świata AeroPressgdzie odkrywane i celebrowane są nowe i odmienne sposoby wykorzystania browaru.

To naprawdę proste urządzenie: rurka, tłok, filtr i uchwyt filtra. Umieść rurkę z zamontowanym filtrem i uchwytem filtra na filiżance kawy, dodaj kawę mieloną, szybko dodaj gorącą wodę, zamieszaj i dodaj tłoczek do rurki. Odczekaj około 30 sekund, a następnie zanurz się w płynie, zmuszając zaparzoną kawę przez filtr do filiżanki.

Oczywiście, sposobów parzenia z AeroPressem jest o wiele więcej. Na tej stronie jest mrożona instrukcja AeroPress How To, jako jeden z przykładów. Jestem zaskoczony, że CoffeeGeek nie ma definitywnego poradnika dla piwowara (uwaga red.: nadchodzi!), ale zawsze podobał mi się film Stumptown na temat tego procesu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *