Eliminacje w Oakland

Zwycięzcy konkursów Roaster i Cup Tasters awansują do regionalnych finałów przed mistrzostwami kraju w kwietniu 2023 roku.

EDDIE GOMEZ
SPECJALNE DLA MAGAZYNU BARISTY

Zdjęcia Eddiego Gomeza

The Specjalistyczne Targi Kawy w Portland w stanie Oregon w kwietniu 2023 roku wydaje się, że jest daleko. Ale nowy rok nadejdzie już za 61 dni, więc czas na zaplanowanie wydarzenia jest na wyciągnięcie ręki.

Jednym z najpopularniejszych wydarzeń wystawy zawsze był Amerykańskie Mistrzostwa Kawyktóra wieńczy zwycięzcę w sześciu kategoriach. Konkurs składa się z wielu rund, które odbywają się w ciągu kilku dni podczas Specialty Coffee Expo, w celu zdobycia koronnych zwycięzców US Barista Championship, Brewers Cup Championship, Coffee In Good Spirits, Cup Tasters Championship, Roaster Championship oraz Latte Art Championship .

Trzy osoby, wszystkie z długimi włosami i ubrane na czarno, stoją razem, aby zrobić zdjęcie przed zieloną, wyłożoną kafelkami ścianą w The Crown.  Są mistrzami eliminacyjnymi Oakland.
W eliminacjach Cup Tasters najlepsi byli od lewej do prawej: Steve Cuevas (3 miejsce), Jasmine Rangel Rodriguez (1 miejsce) i Helen Choi (2 miejsce).

Rundy wstępne do Mistrzostw USA w Kawie 2023 rozpoczęły się w sierpniu i potrwają do końca października. Specjaliści od kawy odwiedzą 13 dużych miast, aby wziąć udział w rundach wstępnych niezwykle popularnych eliminacji: Kailua na Hawajach; Tucson, Arizona; San Francisco; Raleigh, Karolina Północna; Houston; Denver; Oakland, Kalifornia; Richmond, Wirginia; Indianapolis; Minneapolis; Essex, Vt.; i Burlington, Vt.

Rywalizacja w Oakland

Królewska kawa w Downtown Oakland okazał się wspaniałym gospodarzem rundy eliminacji w kategoriach Roaster i Cup Tasters w pierwszy weekend października. Wydarzenie odbyło się w ich ultranowoczesnej sali degustacyjnej i laboratorium o wdzięcznej nazwie The Crown. W sobotę i niedzielę salę wypełnili miłośnicy kawy, zawodnicy i rzesze kibiców. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem śledzili przebieg zawodów i późniejsze wyniki. Uspołeczniali się i delektowali napojami i ciastkami oferowanymi w kawiarni między rundami zawodów. W powietrzu wisiało również wyczuwalne poczucie ulgi, że to wydarzenie miało miejsce, ponieważ zostało zawieszone w zeszłym roku podczas pandemii.

Lokalna scena kawowa

W okolicy wokół wieżowców tętniło życie miejskie, a piesi spacerowali po jeziorze Merritt w pełnym słońcu. Kolorowa dzielnica dała również odwiedzającym szansę zanurzenia się w rozwijającej się scenie kawowej w Oakland.

Concha wypełniona ube i cappuccino w Royal Coffee w Oakland.

Chociaż nie jest tak dobrze znany jak sceny specjalizujące się w kawie w innych głównych aglomeracjach w Stanach Zjednoczonych, centrum Oakland zawiera duże skupisko kawiarni i palarni, które znajdują się w odległości spaceru od siebie. Niektórym uczestnikom trudno było przegapić okazję do odwiedzenia popularnych miejsc z kawą, takich jak Kawa Red Bay, Palarnia kawy Highwireoraz Rowerowa Firma Kawowa w mieście na eliminacje.

Na koniec odbyła się ożywiona rywalizacja, nawiązano przyjaźnie, a trzech zwycięzców z kategorii Roaster i Cup Tasters zostało wybranych, aby przejść do zawodów regionalnych. Popularność kawy specialty wciąż rośnie, a Amerykanie są gotowi przewrócić stronę na temat ograniczeń, które zdominowały życie publiczne w ciągu ostatnich kilku lat.

Ruchliwa scena miejska w Oakland tuż przed eliminacjami.

Patrząc w przyszłość na Mistrzostwa Świata w Kawie

Najlepsi zakwalifikowani z rund eliminacyjnych przejdą do finałów regionalnych. Według Grace Freeman z Stowarzyszenie Kawy Specjalistycznej„Wstępne zawody US Coffee Championships to wydarzenia organizowane przez społeczność, które są w całości organizowane przez SCA USA Chapter i US Competitions Committee wraz z wolontariuszami społeczności, co daje członkom społeczności szansę na zorganizowanie oficjalnych zawodów jako dostępnej platformy o niskich stawkach, aby przedstawić każdego nowicjusza w konkursach ”. Konkurenci US Coffee Championships są zawężani podczas rund wstępnych i późniejszych finałów regionalnych – proces, który ma miejsce teraz w roku poprzedzającym wystawę.

Narodowy Amerykańskie Mistrzostwa Kawy odbędzie się o godz Specjalistyczne Targi Kawy w Portland 21–23 kwietnia 2023 r. Zwycięzcy US Barista Championship 2023, Brewers Cup i Cup Tasters Championship będą rywalizować na Mistrzostwa Świata w Kawie do odbycia na Świat kawy wydarzenie 22-24 czerwca 2023 r. w Atenach, Grecja. Zwycięzcy US Latte Art, Coffee In Good Spirits i Roaster Championships będą rywalizować w swoich mistrzostwa świata 17-20 listopada 2023 r. o godz Międzynarodowy pokaz kawy na Tajwanie.

O AUTORZE

Eddie P. Gomez (on / on) jest niezależnym pisarzem mieszkającym w Modesto w Kalifornii. Kiedy nie zastępuje nauczania w przedszkolu, wędruje od miasta do miasta, doskonaląc sztukę przygody z jedzeniem i kawą.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *