Ergo Bioscience i Aethera Biotech współpracują w celu zwiększenia skali składników bezzwierzęcych

Oparte na Delaware Ergo Bioscience ogłosił współpracę z włoską firmą Biotechnologia Eteru w celu zwiększenia skali jego precyzyjnych bioprocesów fermentacyjnych.

Ergo wykorzystuje precyzyjną fermentację do wydajnej ekspresji złożonych białek zwierzęcych, podczas gdy Aethera specjalizuje się w przemysłowej hodowli komórek roślinnych. Ten ostatni posiada platformę fermentacji biotechnologicznej o nazwie CROP, która ma wydajność ponad 120 ton rocznie.

Ergo i Aethera wspólnie wykorzystają zawiesinę roślinną do produkcji białek na skalę przemysłową. Firmy twierdzą, że będzie to pierwszy raz, kiedy technologia zostanie tak szeroko wykorzystana do tego celu.

© JPC-PROD – stock.adobe.com

Pokonywanie ograniczeń

Początkowo skupimy się na udoskonaleniu procesów biotechnologicznych do produkcji mioglobiny i kazeiny wolnej od zwierząt. Białka te mogą znacznie poprawić smak, konsystencję, aromat i kolor żywności pochodzenia roślinnego.

„Kiedy możemy oddać naszą technologię i umiejętności do usług innych innowacyjnych firm, wynik jest wzbogacający dla wszystkich stron. Dlatego z przyjemnością ogłaszamy tę współpracę” – powiedział Daniele Baghi, dyrektor generalny Aethera Biotech.

Technologia fermentacji precyzyjnej jest obecnie szeroko stosowana do produkcji różnorodnych składników tradycyjnie pochodzenia zwierzęcego, od kazeiny i kolagenu po białka i tłuszcze jaj. Badania sugerują, że konsumenci są na ogół otwarci na technologię i łatwo dostrzegają jej zalety.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani osiągnięciem tego ważnego kamienia milowego dzięki Aethera Biotech. Nasza technologia pokonuje kilka ograniczeń tradycyjnych procesów fermentacji precyzyjnej, szczególnie przy produkcji złożonych białek” – powiedział Alejandro Barbarini, dyrektor generalny Ergo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *