Firma Beyond Meat powołuje nowego dyrektora finansowego, dokonuje najważniejszych zmian w kierownictwie

Poza mięsem (NASDAQ: BYND) wprowadza znaczące zmiany w swoim kierownictwie po odejściu dyrektora operacyjnego Douglasa Ramseya 14 października, według inwestora firmy 8-K dokumenty. Beyond mianuje również Lubi Kutuę nowym dyrektorem finansowym i przenosi najwyższy personel na inne stanowiska, w tym głównego księgowego i starszego wiceprezesa ds. operacyjnych.

„Beyond Meat wdraża środki mające na celu napędzanie bardziej zrównoważonego wzrostu”

Ramsey, który został zawieszony w Beyond 20 września po kłótni podczas meczu futbolowego w college’u, formalnie zrezygnował z pracy 14 października, zgodnie z dokumentami.

Ponadto obecny dyrektor finansowy i skarbnik Phillip E. Hardin odchodzi z firmy, aby „wykorzystać inne możliwości” raporty Fortuna. W oświadczeniu Beyond udostępniony Hardin pozostanie zatrudniony w firmie do 28 października, aby pomóc w przejściu, zauważając: „Jego decyzja nie pociągała za sobą żadnych sporów w żadnej sprawie związanej z działalnością firmy, sprawozdawczością finansową, kontrolą wewnętrzną, polityką lub praktykami ”.

Hardina zastępuje Lubi Kutua, wiceprezes Beyond Meat ds. planowania finansowego, analiz i relacji inwestorskich. Kutua, który wcześniej pracował w Goldman Sachs i firmie kapitałowej Jefferies LLC, został formalnie awansowany na stanowisko dyrektora finansowego 13 października.

Poza Burgerem i Kiełbasą
© Poza Mięsem

Cięcie kosztów

W dalszych zmianach wiceprezes Beyond i kontroler korporacyjny Henry Dieu jest teraz głównym księgowym, podczas gdy Jonathan Nelson został mianowany starszym wiceprezesem ds. operacyjnych do kierowania operacjami i łańcuchami dostaw. Deanna Jurgens, prezydent Ameryki Północnej i dyrektor ds. rozwoju globalnego również odchodzi, a jej rola jest eliminowana.

Zmiana w kierownictwie następuje, gdy firma Beyond podjęła niedawno dalsze działania mające na celu redukcję kosztów, redukując globalną siłę roboczą o 19%, czyli około 200 pracowników, ponieważ jest w stanie przetrwać trudny klimat gospodarczy.

„Odpowiedni rozmiar” firmy

„Beyond Meat wdraża środki mające na celu napędzanie bardziej zrównoważonego wzrostu, kładąc nacisk na osiągnięcie dodatnich przepływów pieniężnych w drugiej połowie 2023 r.” powiedział prezes i dyrektor generalny Beyond Meat Ethan Brown w oświadczeniu.

Dodał: „Uważamy, że nasza decyzja o redukcji personelu i wydatków w całej firmie, w tym w naszej grupie kierowniczej, odzwierciedla odpowiednią wielkość naszej organizacji w obecnych warunkach ekonomicznych. Pozostajemy pewni naszej zdolności do osiągnięcia długoterminowego wzrostu i wpływu oczekiwanego od naszej globalnej marki”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *