Flax & Kale otwiera flagowy sklep Flexitarian w Madrycie

Len i jarmużfirma roślinna z własną lokalną produkcją w Hiszpanii, będąca częścią grupy restauracyjnej Teresa Carles Healthy Foods, otworzyła swoją pierwszą flagową restaurację typu flexitarian w Madrycie o nazwie Len & Jarmuż Trafalgar.

Nowe otwarcie stanowi kontynuację planu ekspansji firmy, która obecnie obejmuje sześć restauracji w grupie. Restauracja zlokalizowana na Trafalgar Street łączy bestsellery z przepisami i składnikami, które mają na celu zrewolucjonizowanie zdrowego świata poprzez innowacyjność i kreatywność, jak podano w komunikacie prasowym.

© Dania z lnu i jarmużu
© Len i Kale

Nowe dania w menu to łącznie 8 dań – 5 dań głównych, 2 brunche i deser – w tym kreacje roślinne. Dwie opcje wegańskie włączone do nowej restauracji to:

  • Żeberka bbq na bazie roślin z sosem barbecue, grillowana kolba kukurydzy z masłem limonkowym i achiote.
  • Bakłażan marynowany w stylu syczuańskim z pieprzem syczuańskim, sosem doubanjiang na bazie sfermentowanej fasoli, jenjibe i prażonymi orzeszkami ziemnymi.
  • Ciasto z musem czekoladowo-orzechowym z proszkiem kakaowym i czerwonymi owocami.

Białka roślinne Flax & Kale są opracowywane przez wewnętrzny zespół R&D&I i wytwarzane w piekarni znajdującej się w Lleida, które można znaleźć w potrawach, takich jak żeberka BBQ na bazie roślin. Grupa posiada warsztat o powierzchni ponad 6500 metrów kwadratowych w Bell-lloc d’Urgell.

Flax & Kale opracowała również kreatywne menu koktajlowe składające się z 2 koktajli bezalkoholowych i 10 koktajli opartych na trzech tłoczonych na zimno sokach marki i siedmiu kombuchach.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *