Forsea Foods uzbiera 5,2 mln USD na hodowanego węgorza, zainauguruje fabrykę pilotażową w 2023 r.

Izraela Żywność Forseaktóry twierdzi, że jest pierwszym startupem, który wykorzystuje technologię organoidów w procesie uprawy owoców morza, zebrał 5,2 miliona dolarów w rundzie nasion prowadzonej przez Target Global z siedzibą w Berlinie.

„Forsea może wywrzeć dramatyczny wpływ na ekosystem owoców morza”

Nowe finansowanie przyspieszy prace badawczo-rozwojowe w zakresie hodowli mięsa węgorza, pierwszego gatunku docelowego firmy, oraz rozwoju innych ryb. Forsea wyjaśnia, że ​​planuje zainaugurować pilotażową fabrykę w 2023 r., co umożliwi na wykonanie projektu wstępnego dla wielkoskalowego systemu produkcyjnego alfa i uruchomienie pierwszych produktów.

Zespół Forsea Foods
© Forsea Foods

Technologia organoidów bez GMO

Według Forsea, firma opracowała platformę technologii organoidów bez GMO, na której uprawiane jest mięso węgorza ex vivo jako trójwymiarowa struktura tkankowa bez konieczności etapu rusztowania. Forsea podkreśla, że ​​jej platforma organoidowa wymaga mniejszej liczby bioreaktorów i czynników wzrostu, dzięki czemu proces jest opłacalny w porównaniu z tradycyjnymi metodami hodowli komórkowej.

Dzięki nowym funduszom badawczo-rozwojowym Forsea chce ulepszyć i rozszerzyć swoją technologię, aby umożliwić wzrost organoidów w wielkoskalowych bioreaktorach, jednocześnie opracowując metody zwiększania wydajności produkcji przy niższych kosztach.

„Bezpieczny i bardziej odporny system żywnościowy”

„Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc ogłosić zakończenie tej rundy finansowania” – skomentował Roee Nir, dyrektor generalny i współzałożyciel Forsea. „Nasi inwestorzy wyrażają zaufanie do naszej przełomowej technologii produkcji owoców morza przy minimalnym wpływie na środowisko. Opatentowana technologia organoidów pozwala nam przyczynić się do stworzenia bezpiecznego i bardziej odpornego systemu żywnościowego, którego wymagają konsumenci” – kontynuował.

forsea foods uprawiany węgorz używany w nigiri
© Forsea Foods

Ratowanie mórz podczas jedzenia ryb

Forsea ma na celu ochronę oceanów, tworząc realną alternatywę dla dzikich owoców morza. Według ŚwiatRybyjest międzynarodowym instytutem badawczym non-profit, oczekuje się, że popyt na owoce morza podwoi się do 2050 r., a sektory akwakultury i rybołówstwa staną przed poważnymi wyzwaniami, aby sprostać temu zapotrzebowaniu.

Inne firmy pracujące nad złagodzeniem przyszłych problemów z dostawami owoców morza obejmują:

Shmuel Chafets, prezes i założyciel Target Global, skomentował: „Chcemy wziąć udział w dążeniu Forsea do tworzenia zrównoważonych, lepszych dla Ciebie produktów z owoców morza, które nie naruszają bioróżnorodności oceanów.

„Forsea może wywrzeć dramatyczny wpływ na ekosystem owoców morza. Jego platforma filarowa rozwiązuje wąskie gardło w przemyśle mięsnym, tworząc niedrogie, etyczne produkty z uprawnych owoców morza, które mogą zastąpić wrażliwe gatunki ryb” – dodał.

The Kitchen FoodTech Hub, PeakBridge VC, Zora Ventures, FoodHack oraz Milk & Honey Ventures również wzięły udział w rundzie nasion.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *