Generasi – bezmleczny festiwal po raz pierwszy w Dżakarcie – vegconomist

22-25 września Przewodnik wegański w Dżakarcie po raz pierwszy gościł nowe wydarzenie, Generasi Dairy-Free Festival.

Na festiwalu, który został uznany za pierwszy tego typu w Azji, 40 marek zaprezentowało żywność i napoje bezmleczne i roślinne. Były to między innymi słodycze, desery, lody, kawa.

Odbyły się różnorodne talk-show i warsztaty, w tym panel dyskusyjny The Wzrastać z Alternatywny Mleko: Jest ten Żądanie dla Alternatywny mleko Tutaj do Zostawać? Odbył się również konkurs Alternative Milk Latte Art, sponsorowany przez marki mleka roślinnego Oatly, Milk Lab, V-Soy i Orasi.

© Dżakarta Przewodnik Wegański

Roślinne w Indonezji

Podczas gdy indonezyjski rynek roślinny jest jeszcze w powijakach, sytuacja powoli się zmienia. Kraj jest teraz domem dla producentów mięsa alternatywnego Green Butcher i Meatless Kingdom, a sieci takie jak Starbucks oferują opcje na bazie roślin.

Jakarta Vegan Guide podkreśla, że ​​szczególnie ważne jest zwiększenie liczby opcji bezmlecznych, ponieważ 66% dorosłych Indonezyjczyków nie toleruje laktozy. To była część inspiracji festiwalu.

„Upewniliśmy się, że nasz wybór najemców, zwłaszcza stoiska z jedzeniem i napojami, spełniał różnego rodzaju ograniczenia dietetyczne, takie jak bezglutenowe, bez orzechów i bez cukru” – powiedział współzałożyciel Jakarta Vegan Guide Firmansyah Mastup . „Naszym celem jest obalenie mitu, że kreacje bezmleczne są niemożliwe do zrealizowania oraz powszechnego założenia, że ​​te kreacje są nudne, bez smaku i nieapetyczne. Dlatego wybraliśmy tylko wyróżniające się marki, które z pewnością spodobają się wszystkim.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *