GH Bass wprowadza na rynek pierwsze wegańskie mokasyny Weejun ze skórą Desserto Cactus

Amerykańska marka obuwia bas GHznany z wprowadzenia pierwszych mokasynów w 1936 roku, ogłasza, że ​​wypuszcza dwie wegańskie wersje swoich klasycznych mokasynów Weejun wykonanych z Deser skóra kaktusa.

„Nowoczesny” zrównoważony rozwój

Wprowadzone na jesień/zimę 2022, nowe mokasyny Weejun ze skóry kaktusowej zawierają alternatywną skórę opracowaną z liści kaktusa nopal i są dostępne w kolorach zielonym, bordowym i czarnym. Loafers zawierają miękkie wkładki i wkładki ze skóry kaktusowej, woskowane, przeszywane szwy i tradycyjna lekka podeszwa zewnętrzna Weejuns.

Skórzane mokasyny Cactus są dostępne na stronie internetowej GH Bass i sprzedawane za 202 USD.

Wegańskie mokasyny ze skóry
©GH Bass

Atrakcyjna alternatywna skóra

Założony przez Adrián López Velarde i Marte Cázarez, wielokrotnie nagradzana skóra kaktusowa firmy Desserto, szybko wkroczyła do świata zrównoważonej mody jako atrakcyjna, wolna od toksyn i okrucieństwa alternatywa dla skóry.

Po uruchomieniu w 2020 roku firma podpisany umowę dystrybucyjną z globalnym sprzedawcą odzieży H&M i współpracowała z wieloma dużymi firmami, w tym BMWGivenchy, Woodwatch i Everlane będą wykorzystywać swoją skórę do wszystkiego, od foteli samochodowych i pasków do zegarków po produkty luksusowe buty dziecięce.

Deserowa Skóra Kaktusa
©Deserto

W ciągu wywiad z vegconomist, założyciele Desserto podzielili się:[T]nie ma wątpliwości, że odbiór zrównoważonych materiałów przez konsumentów rośnie dramatycznie wszędzie. Ponadto popyt konsumencki nie jest jedynym czynnikiem napędzającym zrównoważone materiały. Same branże muszą przyjąć zrównoważoną politykę, aby się rozwijać i przetrwać”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *