GoodMills przejmie sprzedaż i sprzedaż mąk strączkowych Mühle firmy Müller – vegconomist

Innowacje GoodMills jest rozpoczęcie prowadzenia działalności sprzedażowej, marketingowej i technologicznej producenta mąki z roślin strączkowych Rozwiązanie biznesowe Mühle firmy Mueller.

GoodMills twierdzi, że asortyment mąki uzupełni jego własną ofertę na bazie zbóż i roślin strączkowych. Obie firmy są już pod tym samym parasolem korporacyjnym, ale jest nadzieja, że ​​fuzja – która stworzy oddział o nazwie Plant-Based Proteins – wykorzysta istniejące synergie. Połączy również wiedzę ekspercką firm w zakresie sprzedaży w Europie, technologii aplikacji i rozwoju produktów.

Po fuzji 1 października firma Müller’s Mühle skupi się na pozyskiwaniu, dostawach surowców, produkcji i zarządzaniu jakością, podczas gdy GoodMills Innovation przejmie wszystkie aspekty działalności B2B w zakresie składników.

GoodMills przejmuje działalność sprzedażową firmy Müller w Mühle
© Goodmills Innowacje

Produkty GoodMills

W ubiegłym roku GoodMills ogłosiło współpracę z firmą Equinom zajmującą się technologiami spożywczymi w celu stworzenia nowego rodzaju żółtego groszku. Celem było opracowanie odmiany bez nieprzyjemnych posmaków i idealnej kompozycji białkowej do stosowania w produktach takich jak produkty mięsne i mleczne oraz makarony.

We wrześniu 2021 r. GoodMills poinformował, że opracował nową gamę tekstur z pszenicy, soi i grochu, zaprojektowanych w celu poprawy właściwości sensorycznych mięsa i owoców morza.

„Będziemy dalej rozwijać segment innowacyjnych mąk z roślin strączkowych w ścisłej współpracy z Müller’s Mühle”, powiedział dr Gregor Peter, prezes i dyrektor zarządzający GoodMills Innovation. „Obie linie produktów doskonale się uzupełniają. Wraz z naszym know-how w zakresie technologii aplikacji, technikami uszlachetniania na miejscu i zrozumieniem rynku, pojawia się wiele nowych możliwości”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *