Gotowanie z najlepszymi ziarnami kawy na świecie (część 2)

najlepsza kawa, najlepsza kawa ziarnista, najlepsza kawa na świecie, najlepsza kawa ziarnista na świecie, espresso, kawa espresso, ciasto kawowe

Kontynuując naszą mini serię o gotowaniu z użyciem najlepszych ziaren kawy na świecie, dziś przyjrzymy się klasycznemu Tiramisu autorstwa Paula Ainswortha.

Klucz do gotowania z kawą tak naprawdę nie różni się od zaparzania filiżanki kawy we właściwy sposób. Zaczynasz od najlepszych ziaren kawy, upewnij się, że są tak świeże, jak to możliwe i traktuj je ostrożnie.

Tam, gdzie przepis wymaga łyżki kawy rozpuszczalnej, po prostu zamiana jej na kieliszek wysokiej jakości kawy espresso może wiele zmienić. Ale jeśli naprawdę chcesz zrobić pastę, aby zapamiętać, wprowadź do swojej kuchni najlepsze ziarna kawy na świecie.

Jest to z dala od marnotrawstwa, jest to jeden z najlepszych sposobów na dobre wykorzystanie wszelkich „nadwyżek” ziaren kawy, które leżą w pobliżu. Na pewno lepiej niż pozwolić, by najlepsze ziarna kawy na świecie zepsuły się i straciły swój blask.

Bez zbędnych ceregieli, oto krótki przegląd tego, jak Paul Ainsworth składa klasyczne tiramisu, co jest prawdopodobnie o wiele łatwiejsze, niż można by się spodziewać:

Do kremu

 • 250ml mocnej kawy
 • 50g cukru pudru
 • 265g mascarpone
 • 50ml Tia Maria
 • 480 ml śmietanki kremówki

Do gąbki

 • 150g paluszków biszkoptowych
 • 35ml Amaretto
 • 35 ml Tia Maria
 • 150 ml kawy espresso

Do dekoracji

 • 100g gorzkiej czekolady, startej
 • 50g kakao w proszku

metoda

 1. Pierwszym krokiem jest zagęszczenie przygotowanej mieszanki kawy poprzez wzięcie 250 ml świeżo zaparzonej mocnej kawy i zagotowanie jej w garnku. Kontynuuj gotowanie na wolnym ogniu, aż zredukuje się do około 25 ml, a następnie pozwól mu ostygnąć.
 2. Weź miskę i połącz mascarpone z redukcją kawy, cukrem pudrem i Tia Maria.
 3. W osobnej misce ubij śmietankę, aż stanie się jędrna i utworzy miękkie szczyty.
 4. Bardzo delikatnie wymieszaj mieszankę z kawą, upewniając się, że mieszanka kawy nie jest tak gorąca, że ​​mieszanka się rozpada.
 5. Przykryj i na razie wstaw do lodówki.
 6. Połam biszkopty i połóż je na tacy, a następnie polej je Amaretto, kawą espresso i Tia Maria. Pozostaw do namoczenia do godziny.
 7. Aby ułożyć deser, połóż warstwę biszkoptów na dnie preferowanego naczynia do serwowania, a następnie posyp startą czekoladą i obficie porcję kremu.
 8. Powtórz z kolejnym posypaniem startej czekolady, a następnie warstwą śmietanki, większą ilością startej czekolady i kolejną warstwą biszkoptów.
 9. Wykończ ostatnią warstwą kremu, posyp dużą ilością startej czekolady i posyp kakao w proszku.
 10. Podawaj od razu lub odstaw do lodówki, aż będą potrzebne.

Oprócz tego, że jest prawdziwym hitem, piękno tej rzeczy polega na tym, że można ją szybko i łatwo złożyć z wyprzedzeniem dla całkowitej wygody!

Aby zamówić najlepszą kawę na świecie, odwiedź sklep internetowy Haymana. Dajemy Ci legendy kawy, takie jak najlepsza kawa Kona Hawaii, kawa Jamaican Blue Mountain i kawa Panama Geisha – kliknij tutaj, aby zamówić już dziś, oferujemy bezpłatną wysyłkę na cały świat!Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *