Grillowane desery lodowe Pina Colada – zapiekanie przekąsek

Grillowane Lody Pina Colada

Pina colady to rozkoszne tropikalne wakacje w szklance. Zrobię je w domu jako smakołyk za każdym razem, gdy będę w nastroju, ale naprawdę uwielbiam podawać je tłumowi na imprezie lub na grillu. Te grillowane desery lodowe Pina Colada to odmiana tego klasycznego napoju, który jest świetnym sposobem na zakończenie każdego letniego grilla. Lody przyrządzane są ze świeżego grillowanego ananasa i kremowych lodów kokosowych,

Będziesz chciał zacząć od całego, świeżego ananasa – zwłaszcza jeśli planujesz zarobić wystarczająco dużo dla tłumu. Pokrój ananasa w okrągłe plastry o grubości 1/2 cala, a następnie umieść bezpośrednio na grillu. Gotuj na małym ogniu przez 2-4 minuty z każdej strony, aż pojawią się ładne ślady grillowania, a ananas będzie soczysty. Ananas będzie oczywiście soczysty na początku, ale ciepło grilla wyciągnie jeszcze więcej. Jeśli Twój ananas nie jest jeszcze całkiem dojrzały, zaplanuj dodatkową minutę lub dwie, aby niektóre cukry zawarte w owocu skarmelizowały się.

Po grillowaniu ananasa przenieś go na deskę do krojenia i odetnij zewnętrzną skórkę. Powodem, dla którego go odcięłam, jest to, że o wiele łatwiej jest grillować ananasa w dużych plasterkach niż obierać całego ananasa i przesuwać bardziej śliskie plasterki! Następnie odetnij owoc ananasa, pozostawiając rdzeń. Jeśli masz wydrążony ananas, możesz go wcześniej wydrążyć.

Aby ułożyć lody, ułóż grillowane owoce w miseczkach deserowych i posyp dużą gałką lodów kokosowych. faktycznie użyłem domowy mrożony jogurt kokosowy w tym lodzie, ale twoje ulubione lody kokosowe dobrze się sprawdzą. Aby nadać temu prawdziwemu finiszowi pina colada – jeśli jesteś dorosłym, który jest fanem koktajli tak jak ja – polej pół uncji rumu na wierzch każdego deseru lodowego przed podaniem. Ciemny rum jest świetny, ale bardzo lubię Plantation Pineapple Rum dla jeszcze większego ananasowego smaku. Jeśli nie pijesz, polej lody odrobiną karmelu przed podaniem.

Grillowane Lody Pina Colada
1 cały, świeży ananas
2 litry lodów kokosowych
1/2 uncji rumu na lody
sos karmelowy

Usuń liście z ananasa (w razie potrzeby zachowaj do dekoracji).
Pokrój ananasa na 1/3-1/2 cala krążki, odrzucając wierzch i spód ananasa.
Rozgrzej grill na średnio-małym ogniu. Grilluj plastry ananasa przez 2-4 minuty z każdej strony, aż pojawią się ładne ślady grillowania, a ananas będzie soczysty i lekko skarmelizowany.
Przełóż ananasa na deskę do krojenia i usuń zewnętrzną skórkę ananasa. Grillowane owoce pokrój na kawałki o średnicy 1/2-1 cala.
Włóż owoce do miseczek deserowych i posyp każdą dużą gałką lodów kokosowych. W razie potrzeby skrop ½ uncji rumu i odrobiną sosu karmelowego.
Resztki ananasa z grilla można przechowywać w lodówce do późniejszego wykorzystania.

Robi 8-10 deserów lodowych, w zależności od wielkości ananasa

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *