Hooked Foods rośnie o 25% z miesiąca na miesiąc, jest zalewany pozytywnymi recenzjami

Po wprowadzeniu alternatywy dla łososia na bazie roślinnej „Salmoonish” w szwedzkich sklepach detalicznych, marka alt owoce morza Haczykowaty mówi, że został zalany pozytywnymi opiniami konsumentów.

Jeden klient, który był weganinem od siedmiu lat, powiedział, że „płakał łzami radości” na jego smaku, opisując go jako identyczny z konwencjonalnym łososiem. Inny powiedział, że Salmoonish „smakuje i pachnie jak łosoś w przerażający sposób”, podczas gdy trzeci powiedział, że produkt „prawdopodobnie oszukałby każdego”.

„Jestem bardzo dumna, że ​​mogę to pokazać każdemu, kto wątpi w owoce morza pochodzenia roślinnego, które znajdą miejsce na naszych przyszłych półkach detalicznych” – powiedziała Monika Werthén, dyrektor ds. marketingu w Hooked.

Zespół Hooked Foods
©Hooked Foods

„Istnieje wyraźny rynek i zapotrzebowanie konsumentów na te produkty. Mam nadzieję, że te referencje konsumentów wraz z naszym niedawnym wzrostem zainspirują więcej firm i detalistów do ekscytowania się tą przestrzenią” – dodaje.

Salmoonish został wprowadzony na rynek pod koniec września wraz z innym produktem Hooked, Fish-ish Sticks. Firma odnotowuje obecnie 25% wzrost miesiąc do miesiąca i 300% szacowany wzrost w 2022 roku.

Tuńczyk haczykowaty
©Hooked Foods

Ekspansja na rynkach europejskich

Firma Hooked jest obecnie w trakcie pozyskiwania finansowania Serii A, które marka zamierza wykorzystać do przyspieszenia ekspansji na rynkach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Niemcy i Benelux w przyszłym roku.

Ciągły sukces wynika z podniesienia przez firmę 3,8 miliona euro w 2021 r., które zostało wykorzystane do przyspieszenia innowacji i ekspansji produktów.

„Jestem bardzo szczęśliwy widząc pozytywne komentarze napływające od ludzi. Pracujemy nad tymi produktami od dłuższego czasu, a pytanie za milion dolarów brzmi, kiedy jest gotowy do uruchomienia. Uzyskanie takiej odpowiedzi od ludzi w tym momencie oznacza dla nas wszystko” – powiedział Tom Johansson, dyrektor generalny Hooked.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *