Ile gramów w uncji

Podążasz za przepisem z pomiarami metrycznymi? Wtedy będziesz chciał wiedzieć, ile gramów w uncji. Pobierz naszą przydatną tabelę konwersji tutaj.

Miarka wypełniona brązowym cukrem na wadze kuchennej.

Czy nie wiesz, ile gramów zawiera uncja? A może dokonałeś prostej konwersji – i wynik nie był do końca poprawny? Konwersje metryczne mogą być trudne do wykonania na bieżąco. Ten prosty przewodnik pomaga wyeliminować zgadywanie z następnego przepisu, ułatwiając zamianę gramów na uncje i odwrotnie.

Szybka konwersja gramów na uncje

Istnieje wiele szybkich i łatwych konwersji online, ale prostym sposobem na to jest świadomość, że jedna uncja zawiera 28,35 gramów (dokładnie 28,3495).

Kiedy coś opracowuję, zawsze używam 28,35 grama na każdą uncję.

Tak więc, aby zamienić gramy na uncje, możesz zastosować ten prosty wzór:

Waga w uncjach = waga w gramach / 28,3495.

Dlaczego niektóre przepisy używają uncji zamiast gramów?

Jeśli jesteś w USA, prawdopodobnie nie masz nic przeciwko korzystaniu ze standardowego systemu miar, który mierzy składniki w funtach, uncjach, kubkach itp. Ale jeśli stosujesz przepis stworzony przez kogoś spoza USA, przekonasz się, że zapewniają pomiary w gramach, zgodnie z systemem metrycznym.

Dlaczego musisz znać różnicę między gramami a uncjami

Podczas pieczenia pomiary muszą być dokładne, ponieważ nawet najmniejszy niedobór lub nadmiar w przeliczeniu może oznaczać za mało lub za dużo składnika – co wpłynie na efekt końcowy.

W standardowym systemie pomiarowym stosowanym w USA objętość nie jest dokładna, ponieważ na podaną objętość może mieć wpływ ciasno zapakowany składnik. W przypadku precyzyjnego pieczenia system metryczny jest w rzeczywistości dokładniejszy. Aby mieć całkowitą pewność, zawsze najlepiej używać cyfrowej wagi kuchennej, aby uzyskać najlepsze możliwe wyniki podczas pieczenia.

Jednak nadal dobrze jest znać różnicę między uncją a gramem dla tych szybkich umysłowych konwersji.

Wykres konwersji

Tabela konwersji uncji na gramy.

Pomiar suchej masy za pomocą wagi kuchennej

A waga kuchenna zapewnia najbardziej niezawodny sposób uzyskania dokładnego pomiaru. Umieść pojemnik na wadze i kliknij przycisk tarowania, aby wyświetlić zero. Teraz dodaj suche składniki, aby zmierzyć ich wagę. Przycisk „tara” odejmuje wagę pojemnika od suchych składników.

Ilekroć zastanawiasz się, ile gramów zawiera jedna uncja, wróć do naszej przydatnej tabeli konwersji, przewodnika po amerykańskich przeliczeniach wag standardowych i metrycznych.

Więcej poradników dotyczących konwersji

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *