Ile kofeiny w lodach kawowych Haagen Dazs? Co wiedzieć!

Haagen Dazs Lody Kawowe

Mówiąc o lodach, nie można wspomnieć o wielkich bez Haagena Dazsa. Ta legenda w świecie mrożonych smakołyków istnieje od 1960 roku i jest synonimem niesamowitego smaku. Jednym z najstarszych i najbardziej popularnych smaków są lody kawowe. Wykonany z esencji doskonale uwarzonych ziaren kawy brazylijskiej, ten mrożony smakołyk jest ulubieńcem fanów kawy na całym świecie.

Chociaż lody kawowe Haagen Dazs są przyjemnym przysmakiem, możesz być ciekaw, ile kofeiny znajduje się w środku. Dla tych, którzy lubią kofeinę przez cały dzień, nie martw się. Z przyjemnością dowiesz się, że lody kawowe Haagen Dazs zawierają tylko 19 mg kofeiny w całej 1-litrowej wannie.

Dowiedzmy się więcej o tych smacznych lodach, skąd pochodzi kofeina w środku i jak jej poziom kofeiny wypada w porównaniu z innymi popularnymi lodami kawowymi na rynku.

przegroda 3

Trochę o Haagenie Dazs

Nie można rozmawiać o lodach kawowych Haagen Dazs bez przyjrzenia się samej firmie. Wszystko zaczęło się od człowieka o imieniu Ruben Mattus. W wieku zaledwie 10 lat podjął pracę, pomagając wujowi, sprzedając mrożone cytrynowe smakołyki. Ta mała firma w końcu się rozwinęła i stała się znana jako Senator Frozen Products. Niestety biznesowi się to nie udało, ale to nie powstrzymało Rubena. Zamiast tego, 30 lat później, on i jego żona Rose postanowili zmienić nazwę firmy i po raz kolejny spróbować sprzedać swoje unikatowe lody.

W 1960 Ruben wymyślił imię Haagen Dazs, a legenda narodziła się w Bronksie w Nowym Jorku. Na początku Haagen Dazs oferował 3 smaki waniliowe, czekoladowe i ich popularne lody kawowe. Dzięki tym trzem smakom firma zaczęła się rozwijać i stała się powszechnie znana, po części dzięki ich córce, która otworzyła swój pierwszy sklep w 1976 roku.

papierowy kubek haagen dazs
Źródło obrazu: Husenjan Abdilim, Pixabay

Kofeina w Haagen Dazs

Dla tych, którzy są ciekawi, tak, lody kawowe Haagen Dazs są przygotowywane z prawdziwej kawy. W rzeczywistości wykorzystują doskonale zaparzoną brazylijską fasolę, aby osiągnąć wyśmienity smak. 19 mg kofeiny znajdującej się w jednym kufrze tych lodów jest uważane za niskie i podobne do ilości, którą można znaleźć w filiżance kawy rozpuszczalnej przyrządzonej w zaciszu własnego domu. Oto porównanie Haagen Dazs z niektórymi ulubionymi napojami kawowymi.

Lody Haagen Dazs 19 mg kofeiny na pół litra
Regularnie parzona kawa 95 mg kofeiny na 8 uncji porcji
Kawa rozpuszczalna 57 mg kofeiny na 8 uncji porcji
Espresso 64 mg kofeiny na strzał
Cappuccino 154 mg kofeiny na 12 uncji porcji
lody kawowe z ziarnami kawy na wierzchu
Źródło obrazu: zdjęcie margouillat, Shutterstock

Inne lody kawowe

Choć mogą smakować niesamowicie, lody kawowe Haagen Dazs nie są jedynymi na rynku. To może sprawić, że ci, którzy mają nadzieję, że uzyskają lekki zastrzyk kofeiny ze swojej słodkiej przekąski, będą się zastanawiać, które marki mają najwięcej kofeiny ukrytej w słodkiej dobroci. Rzućmy okiem, aby lepiej zrozumieć, jak Haagen Dazs porównuje się do innych gigantów lodów.

Haagen Dazs 19 mg kofeiny
Bena i Jerry’ego 70 mg kofeiny na filiżankę
Breyera 30 mg kofeiny na filiżankę

Jak widać, Haagen Dazs, choć smaczny, jest jednym z kawowych lodów dostępnych z najmniejszą zawartością kofeiny w wannie.

przegroda 2

Końcowe przemyślenia

Jeśli kochasz lody i kawę, Smaczne lody kawowe Haagena Dazsa to idealna uczta po długim dniu. Co więcej, nie powinieneś zmieniać swojej normalnej rutyny z kofeiną, aby cieszyć się słodyczą dzięki niskiej, 19 mg kofeiny, znajdującej się w jednej z tub. Usiądź wygodnie, ciesz się i delektuj dobrocią, gdy tylko usłyszysz swój słodki ząb.


Wyróżnione zdjęcie Źródło: Husenjan Abdilim, Pixabay

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *