Ile kofeiny w Polsce tryska gazowana woda energetyczna? Co wiedzieć!

Polska Wiosenna Woda Gazowana

Sięganie po butelkę wody to codzienna rutyna, do której większość z nas z łatwością się przystosowała. Woda jest oczywiście najpopularniejszym napojem na rynku, ale w przeciwieństwie do swoich odpowiedników nie zapewnia nam energii, której potrzebujemy do jej produkcji przez cały dzień. Czy to prawda? Tak, w dzisiejszych czasach zamiast podstawowych wód oczyszczonych, destylowanych, źródlanych i gazowanych dodajesz dodatki, aby nadać wodzie trochę smaku. Niektóre oferują nawet więcej, na przykład odrobinę kofeiny, która pomoże Ci uzyskać energię, której wielu z nas pragnie.

Jedną z takich wód na rynku jest Poland Springs Sparkling Energy Water. Ten napój jest dostępny w wielu smakach i oferuje dobroczynność wody z dodatkową energią, jakiej pragniemy. Ale ile kofeiny jest w puszce tej wody? Jak się okazuje, 11,5-uncjowa puszka Poland Springs zawiera 75 mg kofeiny, która dodaje energii. Dowiedzmy się więcej o tym napoju i jak zawartość kofeiny w środku ma się do innych napojów zawierających kofeinę dostępnych na rynku.

przegroda 3

Czym jest woda źródlana w Polsce?

Polska Wiosna to marka wody, której nazwa pochodzi od źródła w Polsce, Maine, gdzie była pierwotnie zbierana. Obecnie w Maine jest wiele naturalnych źródeł, z których gromadzona jest woda dla tej marki. Pierwszą osobą, która z zyskiem wykorzystała naturalne źródło w okolicy, był William H. Ricker, który był również właścicielem karczmy w okolicy.

Stało się to dzięki przekazom ustnym osób przebywających w jego rodzinnej gospodzie, którzy twierdzili, że oferowana tam woda ma właściwości orzeźwiające, a nawet ma właściwości lecznicze. Rodzina Ricker, chcąc zarobić na tej pochwale, zaczęła butelkować wodę w 1859 roku. Przez lata woda była butelkowana prywatnie, ale w 1980 roku Perrier Water Company kupiła ją od rodziny Rickerów i przejęła dystrybucję.

Na przestrzeni lat Poland Springs przeszło przez kilka rąk. W niedawnym obrocie wydarzeń firma Nestle, która przez wiele lat była właścicielem firmy rozlewniczej, zdecydowała się na sprzedaż. One Rock Capital Partners i Metropoulos & Co połączyły siły i kupiły północnoamerykańskie marki wody Nestle w 2021 roku za 4,3 miliarda dolarów. Sprzedaż obejmowała własność Poland Spring, Arrowhead, Deer Park, Zephyrhills, PureLife i Ozarka.

Polska Wiosna Biała Brzoskwinia Smak Imbiru

Narodziny Polski Źródła Gazowanej Energii Woda

Przed sprzedażą Poland Springs firma Nestle zdała sobie sprawę, że traci pieniądze na swoich rozlewniach wody. Chcąc zrewitalizować branżę, w 2019 roku ogłosili, że rok 2020 przyniesie coś nowego dla ich firmy – wodę energetyczną. Woda gazowana Poland Springs Sparkling Energy została ogłoszona jako podobna pod względem zawartości kofeiny do tego, co znajduje się w filiżance kawy. Różnica polegała jednak na tym, że kofeina w każdej puszce pochodziłaby z ekstraktu z zielonej herbaty. Firma obiecała używać puszek zamiast niebezpiecznych tworzyw sztucznych oraz używać naturalnych aromatów i składników w swojej wodzie energetycznej.

Oto spojrzenie na smaki Poland Springs Sparkling Energy Water:

  • Polska Springs Valencia Orange
  • Poland Springs Super Berry
  • Polska Wiosna Biała Brzoskwinia
  • Polska Springs Meyer Lemon

Kofeina w Polsce Źródła Gazowanej Energii Wody

Według informatora kofeinyWszystkie smaki Poland Springs Sparkling Energy Water zawierają 75 mg kofeiny na 11,5-uncjową puszkę. Jest to uważane za umiarkowaną ilość dla tych, którzy dobrze tolerują kofeinę. Ta ilość jest podobna do kofeiny znajdującej się w 8-uncjowym Red Bullu, dlatego sugeruje się, aby ta gazowana woda była spożywana tylko przez zdrowych dorosłych.

Przyjrzyjmy się, jak Poland Springs Sparkling Energy Water wypada na tle niektórych z najpopularniejszych napojów energetycznych na rynku.

Polska Źródła Gazowana Energia Woda 75 mg kofeiny
Energia potrójnego strzału Starbucks 225 mg kofeiny
Rockstar Energia 160 mg kofeiny
Coca-Cola Klasyczna 34 mg kofeiny

Nestle nie była pierwszą ani jedyną firmą, która skorzystała z rosnącej potrzeby dodania niewielkiej ilości witamin, minerałów i energii do podstawowej wody. Oto spojrzenie na zawartość kofeiny w kilku innych markach wody oferujących napoje zawierające kofeinę.

Yerbae woda gazowana 100 mg kofeiny
Nieograniczona woda gazowana 35 mg kofeiny
Woda gazowana AHA 30 mg kofeiny
Polar Frost Plus Energia 67 mg kofeiny

Polska Wiosna Gazowana Woda Cytrynowa

Czy kofeina w Polsce źródlana woda gazowana jest bezpieczna?

Chociaż 75 mg kofeiny w 11,5-uncjowej puszce to przyzwoity poziom, nie powinno być uważane za niebezpieczne dla zdrowych dorosłych, którzy nie cierpią na nietolerancję kofeiny. Należy jednak pamiętać, że FDA zaleca, aby dorośli ograniczali dzienne spożycie kofeiny. Sugerują spożywanie nie więcej niż 400 mg kofeiny dziennie. Nie jest to jednak twarda i szybka zasada, biorąc pod uwagę, że większość z nas spożywa to znacznie i częściej.

Kiedy masz do czynienia z kofeiną, ważne jest, aby zrozumieć swoje ciało i jego ograniczenia. W dni, kiedy masz dużo kofeiny, jeśli odczuwasz nudności, drżenie, przyspieszone tętno i bezsenność, powinieneś zmniejszyć spożycie.

Jeśli chcesz cieszyć się wodą gazowaną Poland Springs Sparkling Energy i wieloma jej smakami, zachowaj umiar. Jest to najlepszy sposób, aby zapewnić sobie zastrzyk energii, którego szukasz, bez żadnych niepożądanych skutków ubocznych, jakie może spowodować zbyt duża ilość kofeiny.

przegroda 2

Wniosek

Dodanie odrobiny energii do wody nie jest złe, jeśli jesteś dorosłym konsumentem, który rozumie swoje ciało i rozumie, z czym może sobie poradzić, jeśli chodzi o poziom kofeiny. Jeśli chcesz mieć dodatkowy zastrzyk kofeiny, ale wolisz trzymać się wody zamiast napojów energetycznych i kawy, Poland Springs Sparkling Energy Water to świetny sposób na zrobienie tego. Otrzymasz orzeźwienie naturalnej wody i aromatów, a także dodaną kofeinę, która pomoże Ci przetrwać pracowity dzień.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *