Ile kofeiny zawiera kawa bezkofeinowa?

To bardzo popularne pytanie w sieci:

Ile kofeiny zawiera kawa bezkofeinowa?

Odpowiedź jest taka, że ​​kawa bezkofeinowa zazwyczaj zawiera od 2 mg do 15 mg kofeiny. Dokładna ilość zależy od procesu dekofeinizacji, metody parzenia, odmiany kawy i stopnia wypalenia kawy.

Jeśli porównasz to ze zwykłą kawą z kofeiną, która zawiera od 120 mg do 180 mg kofeiny, zobaczysz, że kofeina w filiżance kawy bezkofeinowej jest znikoma.

W rzeczywistości zmienną, która najbardziej wpływa na poziom kofeiny, jest to, jaki proces dekofeinizacji jest używany do usuwania kofeiny z ziaren kawy.

Przeanalizujmy poziomy kofeiny w trzech wiodących procesach dekofeinizacji w następujący sposób:

1) Proces kawy bezkofeinowej z chlorkiem metylenu

2) Proces kawy bezkofeinowej CO2 „woda gazowana”

3) Szwajcarski proces parzenia kawy bezkofeinowej z wodą

W kolejności od najniższego do najwyższego poziomu kofeiny poziomy kofeiny w tych procesach dekofeinizacji są następujące:

The Szwajcarski proces bezkofeinowy z wodą jest certyfikowany w 99,9% wolny od kofeiny i używa tylko wody (bez chemikaliów) do dekofeinizacji ziaren.

The Proces bezkofeinowy CO2 zawartość kofeiny nie jest jasna – nie możemy znaleźć informacji ile kofeiny jest w kawie bezkofeinowej CO2 Process. Często nazywany procesem „wody gazowanej”, wykorzystuje CO2 do usuwania kofeiny z ziaren zielonej kawy zamiast rozpuszczalnika chemicznego. Ale nie byliśmy w stanie ustalić, jaki poziom kofeiny jest typowy dla procesu CO2.

The Proces bezkofeinowy z chlorkiem metylenu jest pozbawiony kofeiny do poziomu 96-97% kofeiny i jest procesem, w którym rozpuszczalnik chemiczny zwany chlorkiem metylenu jest używany do usuwania kofeiny z ziaren kawy, dzięki czemu może zawierać 2-3% kofeiny.

Chlorek metylenu to najpopularniejsza na świecie metoda dekofeinizacji. Jeśli na paczce kawy lub kawie rozpuszczalnej nie ma wzmianki o procesie dekofeinizacji, można bezpiecznie założyć, że do odkofeinowania ziaren użyto chlorku metylenu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *