Ile kofeiny zawiera kawa bezkofeinowa?

Dzisiaj zadamy pytanie:

Ile kofeiny zawiera kawa bezkofeinowa?

Przede wszystkim powinniśmy zadać sobie pytanie, ile kofeiny znajduje się w zwykłej zwykłej kawie?

Cóż, typowa filiżanka 12 uncji kawy z kofeiną może zawierać od 120 mg do 180 mg kofeiny.

Jak to się ma do kawy bezkofeinowej?

Cóż, filiżanka kawy bezkofeinowej tej samej wielkości ma poziom kofeiny od 2 mg do 15 mg kofeiny, w zależności od procesu dekofeinizacji, metody parzenia, odmiany kawy i stopnia palenia kawy.

W istocie kofeina w filiżance kawy bezkofeinowej jest znikoma.

Jednak zmienną, która najbardziej wpływa na poziom kofeiny, jest to, jaki proces dekofeinizacji jest używany do odkofeinowania ziaren kawy.

Przeanalizujmy poziomy kofeiny w trzech wiodących procesach dekofeinizacji w następujący sposób

Proces kawy bezkofeinowej z chlorkiem metylenu

Proces parzenia kawy bezkofeinowej CO2 „woda gazowana”

oraz

Szwajcarski proces parzenia kawy bezkofeinowej z wodą

W kolejności od najwyższego do najniższego poziomu kofeiny poziomy kofeiny w tych procesach dekofeinizacji są następujące:

The Proces bezkofeinowy z chlorkiem metylenu jest pozbawiony kofeiny do poziomu 96-97% kofeiny i jest procesem, w którym rozpuszczalnik chemiczny zwany chlorkiem metylenu jest używany do usuwania kofeiny z ziaren kawy, dzięki czemu może zawierać 2-3% kofeiny.

Chlorek metylenu to najpopularniejsza na świecie metoda dekofeinizacji. Jeśli na paczce kawy lub kawie rozpuszczalnej nie ma wzmianki o procesie dekofeinizacji, można bezpiecznie założyć, że do odkofeinowania ziaren użyto chlorku metylenu.

The Proces bezkofeinowy CO2 zawartość kofeiny nie jest jasna – nie możemy znaleźć informacji ile kofeiny jest w kawie bezkofeinowej CO2 Process. Często nazywany procesem „wody gazowanej”, wykorzystuje CO2 do usuwania kofeiny z ziaren zielonej kawy zamiast rozpuszczalnika chemicznego. Ale nie byliśmy w stanie ustalić, jaki poziom kofeiny jest typowy dla procesu CO2.

The Szwajcarski proces bezkofeinowy z wodą jest certyfikowany w 99,9% wolny od kofeiny i używa tylko wody (bez chemikaliów) do dekofeinizacji ziaren.

Polecamy kawę bezkofeinową Swiss Water Process oraz Decadent Decaf Coffee Company, która pali głównie kawę bezkofeinową Swiss Water Process.

Aby dowiedzieć się więcej o Decadent Decaf, odwiedź stronę dekadentdecaf lub sprawdź nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz więcej filmów na temat kawy bezkofeinowej, kofeiny i kawy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *