Ile uncji w filiżance

Wiedza o tym, ile uncji znajduje się w filiżance, jest bardzo pomocna podczas czytania przepisu lub dostosowywania przepisu. Wszystkie informacje i pomocną tabelę znajdziesz tutaj!

Mąka, cukier, mleko owsiane i sojowe w miarkach.

— Ile uncji w filiżance? to pytanie, które często zadają moi czytelnicy. Kiedy jesteś w kuchni do pieczenia i musisz zamienić łyżki stołowe na kubki lub uncje na kubki, potrzebujesz szybkiej odpowiedzi – takiej, która nie wymaga korzystania z telefonu lub laptopa rękami pokrytymi mąką.

Ten przewodnik pomoże ci z łatwością obliczyć uncje w filiżance. Co najważniejsze, jest wyposażony w tabelę konwersji, dzięki której możesz czuć się pewnie w kuchni bez względu na przepis, którego przestrzegasz.

Zanim przejdę do sedna tego, ile uncji jest w filiżance, oto krótkie spojrzenie na najczęstsze konwersje:

  • 1 szklanka = 8 uncji płynu = 16 łyżek stołowych
  • ¾ filiżanka = 6 uncji płynu = 12 łyżek
  • ½ szklanki = 4 uncje płynu = 8 łyżek stołowych
  • ¼ szklanki = 2 uncje płynu = 4 łyżki stołowe

Pamiętaj, że wiele przepisów używa skrótu uncje płynu = fl. uncja

Ile uncji w filiżance: płyn vs suchy

Próbując obliczyć, ile uncji znajduje się w filiżance, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, czy mierzysz składniki płynne, czy suche. Składniki płynne i suche mierzą inaczej.

Suche składniki są zwykle mierzone wagowo, na przykład kubek mąki równa się 4,4 uncji (oz.).

Istnieje duża różnica między uncjami płynnymi a suchymi, więc zawsze sprawdzaj swój przepis, aby upewnić się, że masz właściwy pomiar.

Następnie pojawia się problem, który wynika z faktu, że wszystkie składniki nie są równe. Na przykład filiżanka cukru waży więcej niż filiżanka mąki, ale mają taką samą objętość (obie to 1 filiżanka).

Pomiary płynów:

Ciecze są mierzone za pomocą uncji płynu (objętości płynu), więc na przykład kubek płynu to 8 uncji płynu (fl. oz) lub 240 ml. Składniki płynne: olej, rosół, woda, syrop klonowy, sok z cytryny itp. nie muszą być ważone, ponieważ są mierzone tylko objętościowo.

Urządzenia pomiarowe:

Niezależnie od tego, czy jesteś szefem kuchni, czy kucharzem domowym, na pewno będziesz mieć sprzęt, którego używasz do mierzenia składników. Ale sprzęt pomiarowy jest inny dla składników mokrych i suchych. Oznacza to, że musisz mieć wszystkie poniższe narzędzia pomiarowe, aby dokładnie odmierzyć mokre i suche składniki.

Miarki mierzą suche składniki, takie jak mąka, cukier, owies. Pozwalają one wyrównać nadmiar nożem, aby uzyskać dokładną wymaganą ilość („łyżka i poziom”).

Płyny takie jak olej, woda, rosół są zwykle mierzone miarką do płynów (nazywam to dzbankiem miarowym, bo jest dosłownie jak dzbanek). Miarka jest zwykle wykonana ze szkła lub plastiku i wyraźnie pokazuje po bokach kubki, uncje i mililitry.

Możesz uzyskać dokładny pomiar, napełniając miarkę do pożądanej ilości, a następnie podnosząc go na wysokość oczu, aby go „skalibrować” (upewniając się, że jest na właściwej linii).

Miarki do płynów są często dostępne w miarkach jedno-, dwu- lub cztero-kubkowych – lub w zestawie. Zwykle są wyposażone w dziobek do nalewania, dzięki czemu można je nalewać bez rozlewania.

Łyżki miarowe służą do odmierzania zarówno na mokro, jak i na sucho, aby uzyskać ilość łyżki stołowej lub łyżeczki. Zobacz nasz post: ile łyżeczek w łyżce stołowej.

Mleko sojowe w dzbanku miarowym.

Nie wszystkie miarki mają ten sam rozmiar

Miarki mają różne rozmiary w zależności od miejsca zamieszkania. Używanie miarki o innej wielkości może mieć ogromne konsekwencje dla Twojego przepisu na pieczywo, ponieważ pojedyncze składniki muszą być dodawane w dokładnie odpowiedniej ilości.

Wielka Brytania i Ameryka mają różne pomiary kubków i uncji, ponieważ używają różnych systemów miar. W Wielkiej Brytanii (i prawie wszędzie na świecie) system metryczny jest standardowym systemem miar. W Stanach Zjednoczonych wszyscy posługują się systemem imperialnym.

Co to oznacza dla rozmiarów miseczek?

  • 1 filiżanka brytyjska (metryczna) = 250 ml
  • 1 filiżanka amerykańska (system imperialny) = 240 ml

Porada szefa kuchni: Upewnij się, że Twój przepis wychodzi idealnie, sprawdzając najpierw, czy autor używa systemu miar metrycznych czy imperialnych. Następnie upewnij się, że dokładnie odmierzasz składniki. Użyj metody „łyżka i poziom” do odmierzenia mąki. Wsyp mąkę do miarki, a następnie wyrównaj ją nożem. Nie nabieraj mąki i nie pakuj jej do kubka. Aby mieć pewność, użyj wagi spożywczej.

Nie zawsze łatwo jest uzyskać właściwy przepis, zwłaszcza podczas pieczenia! Wiedza o tym, ile uncji znajduje się w kubku, i mając pod ręką tabelę konwersji, to najlepszy sposób na zagwarantowanie wyników bez flopa, niezależnie od tego, czy konwertujesz miary z jednostek metrycznych na imperialne lub odwrotnie, czy też z jednej jednostki na drugą.

Tabela przeliczeniowa – suche składniki

Ile uncji w tabeli konwersji kubków

Często Zadawane Pytania

Czy 2 łyżki stołowe to 1 uncja płynu?

Tak, 2 łyżki stołowe to jedna uncja płynu.

Ile uncji płynu w pół filiżanki?

W pół filiżanki znajdują się cztery uncje płynu.

Ile uncji płynu w zastrzyku?

W jednej uncji płynnego shota znajdują się dwie łyżki stołowe. Tak więc, jeśli robisz koktajl lub używasz przepisu, który wymaga uncji alkoholu, a nie masz przy sobie kieliszka, odmierz dwie łyżki alkoholu.

Ile uncji znajduje się w filiżance masła?

Kubek masła, mierzony w stanie stałym, zawiera osiem uncji masła.

Ile uncji płynu w ćwiartce kubka?

2 uncje płynu to jedna czwarta filiżanki.

Co oznaczają łyżka i poziomica?

Aby uzyskać najlepszy efekt pieczenia, musisz być niezwykle precyzyjny. Jeśli przepis mówi Ci, aby „wyrównać łyżką” mąkę, oznacza to, że musisz dodać łyżki mąki do miarki, aż będzie pełna (nie pakuj jej do kubka), a następnie użyj tylną część noża, aby wyrównać usuń nadmiar, upewniając się, że mąka jest równa na powierzchni kubka.

Co oznacza zapakowany kubek?

Jeśli przepis wymaga zapakowanego kubka, musisz dodać składnik do miarki i nacisnąć go, aby zrobić miejsce na więcej, a tym samym zapakować go do kubka.

Mąka, mleko sojowe, cukier i płatki owsiane w miarkach.

Uwielbiamy te przedmioty do mierzenia i w naszej kuchni używamy tego:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *