Inauguracyjna aukcja tajnych skarbów Silvio Leite już 22 grudnia Daily Coffee News by Roast Magazine

Ogrodzenie farmy Pedra Silvio Leite

Brazylijski producent kawy Silvio Leite. Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości ACE.

Organizacja non-profit Sojusz na rzecz doskonałości w kawie oraz legendarny brazylijski ekspert od kawy i przedsiębiorca Silvio Leite ogłosili 22 wysokiej jakości mikroloty kawowe, które zostaną wystawione na aukcję podczas inauguracyjnej aukcji Aukcja prywatnej kolekcji Silvio Leite’s Secret Treasures.

Aukcja zielonej kawy, pierwszego przedstawiciela Brazylii w trwającej od trzech lat serii aukcji prywatnej kolekcji (PCA) ACE, ma odbyć się online we wtorek, 22 grudnia.

Zostaną udostępnione dwadzieścia dwie partie kawy o wadze od 90 do 255 kilogramów, w tym kawa, która uzyskała najwyższą ocenę według międzynarodowych sędziów ACE: czerwona i żółta odmiana Catuai, naturalna miąższowa kawa, która zdobyła 88,11 punktów.

Silvio Leite Brazylia

Kawa została wyprodukowana przez Leite, brazylijskiego pioniera kawy, byłego prezesa firmy Brazylijskie Stowarzyszenie Kawy Specjalnej i długoletni Puchar Doskonałości główny sędzia.

Wszystkie kawy, które trafiły na aukcję, pochodziły z jednej z sześciu farm — Chácara São Judas Tadeu, Fazenda Cerca de Pedras São Benedito, Fazenda Ouro Verde, Fazenda Progresso Ltda, Fazenda Santa Bárbara lub Sitio Canaã — w górskim regionie Chapada Diamantina w brazylijskim stanie kawowym Bahia.

Konkretnie, wszystkie kawy pochodzą ze wzgórz otaczających miasto Piatã, którego właścicielami byli Leite Fazenda Cerca de Pedras São Benedito się znajduje. Podczas niedawnego 23. konkursu Brazil Cup of Excellence niezwykłe 10 z 24 zwycięskich kaw pochodziło z Piatã.

„Nieustannie poszukujemy innowacji i odkrywamy, jak wypełnić nasz obowiązek dostarczania światu zrównoważonej kawy” – powiedział Silvio Leite w ogłoszeniu o zbliżającej się aukcji ACE.

Kawa Silvio Leite

Zestawy próbek są dostępne dla zwycięskich partii do 1 grudnia, natomiast cuppingi kaw odbędą się przed aukcją w Korei Południowej iw Portland w stanie Oregon. Kliknij tutaj, aby zobaczyć strona wydarzenialub tutaj do skontaktuj się z ACE.


Czy Twoja firma kawowa ma do przekazania jakieś wiadomości? Poinformuj tutaj redaktorów DCN.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *