Ingredion zaprezentuje wegańskiego kurczaka koronacyjnego na PBWE w Londynie w przyszłym tygodniu – wegetarianin

Globalny gigant składników Składnik ma zaprezentować swoje najnowsze prototypy oparte na roślinach na Plant Based World Expo 2022 w przyszłym tygodniu od 30 listopada do 1 grudnia, wraz z firmą KaTech Ingredient Solutions, którą firma nabyła w zeszłym roku.

Prototypy będą dostępne dla uczestników do spróbowania na stoisku, a głównym produktem będzie roślinne nadzienie koronacyjne z kurczaka z majonezem roślinnym, stworzone przy użyciu VITESSENCE firmy Ingredion® Gama białek pulsacyjnych, na bazie białka grochu i fasoli fava, popularnie zwanej bobem lub bobem, składnika, który w ostatnich latach zyskuje na popularności wśród białek roślinnych.

Według Ingredion alternatywa dla kurczaka to produkt z czystą etykietą, opracowany przy użyciu nowej technologii, która nie zawiera metylocelulozy ani żadnych innych gum. Ta technologia nie wykorzystuje wytłaczania o wysokiej wilgotności ani ciśnienia, co według firmy zapewnia możliwości producentom stosującym tradycyjne procesy produkcyjne.

PB_Chicken Nugget Składnik
© Ingredion

Inne prototypy, które zostaną zademonstrowane, obejmują roślinny deser oraz szereg roślinnych wypieków, w tym cytrynowe wypieki i babeczki.

Declan Rooney, Kierownik Platformy Wzrostu Białka Roślinnego w Ingredion, mówi: „Osiągnięcie odpowiedniego smaku i konsystencji przy jednoczesnym zachowaniu czystej etykiety jest dużym wyzwaniem dla producentów, zwłaszcza jeśli chodzi o zaspokojenie wymagań konsumentów w zakresie produktów roślinnych. Znalezienie funkcjonalnych i niedrogich składników do tworzenia optymalnych produktów roślinnych jest kluczowe.

„Dzięki innowacjom składników można jednak wytwarzać coraz więcej przyjaznych konsumentom produktów roślinnych, aby sprostać wymaganiom rosnącej liczby wegan i fleksitarian na całym świecie”.

Składnik pasztecików z owoców morza na bazie roślin
© Ingredion

Cyril Carrat, dyrektor generalny KaTech Ingredient Solutions, dodaje: „Aby zapewnić szeroką dostępność wysokiej jakości żywności pochodzenia roślinnego, nowe i innowacyjne technologie zwiększają dostęp producentów do najwyższej jakości składników roślinnych w celu tworzenia pożądanych i zrównoważonych produktów roślinnych, które konsumenci chcą – w przystępnej cenie.

„Jednak wraz z przyspieszonym rozwojem technologii zwiększa się potencjał zwiększania skali. Może to przyspieszyć w kierunku przystępnej cenowo i dostępnej żywności pochodzenia roślinnego dla wszystkich”.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach firm Ingredion i KaTech, odwiedź ich stoisko A15 na targach.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *