Izraelska firma Aleph Farms mianuje Kevina Benmoussę wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem finansowym, otwiera pierwsze biuro w Nowym Jorku

Firma zajmująca się hodowlą mięsa Farmy Aleph ogłasza, że ​​wyznaczył weterana branży spożywczej Kevina Benmoussę na stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora finansowego. Benmoussa poprowadzi globalny program rozwoju firmy i ekspansję operacyjną w USA z nowej siedziby firmy w Nowym Jorku.

„Aleph Farms jest w punkcie zwrotnym i ma obiecujący potencjał, aby znacząco zoptymalizować sposób, w jaki podchodzimy do produkcji produktów zwierzęcych”

Według Aleph Farms, Benmoussa wnosi szerokie doświadczenie w branży spożywczej, pełniąc funkcję dyrektora finansowego w The Vita Coco Company, gdzie był odpowiedzialny za rozwój globalnych funkcji finansowych marki przed jej debiutem na giełdzie w 2021 r. Benmoussa zajmował również wcześniej stanowiska kierownicze w korporacji Nestlé Waters North America, Inc. i PepsiCo.

„Kevin to weteran branży spożywczej i napojów, który wnosi nieocenione doświadczenie w definiowaniu i realizacji zwycięskich strategii osiągania wzrostu i rentowności” – powiedział Didier Toubia, dyrektor generalny i współzałożyciel Aleph Farms. „Kevin dołącza w ekscytującym momencie dla Aleph Farms, gdy szukamy nowej kategorii produktów zwierzęcych, zdobywając zezwolenia regulacyjne, skalując naszą produkcję i zwiększając akceptację konsumentów”.

Stek z Uprawianej Wołowiny
© Aleph Farms

Pierwsza premiera produktu

W firmie Aleph Farms Benmoussa będzie również nadzorować globalne działy finansów, administracji i prawa firmy, przygotowując się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego produktu – hodowanego cienko pokrojonego steku wołowego. Aleph, która jest pierwszą uprawną firmą produkującą steki bezpośrednio z komórek zwierzęcych, twierdzi, że w oczekiwaniu na wprowadzenie na rynek ściśle współpracuje z agencjami regulacyjnymi na całym świecie. Planuje również produkcję różnych kawałków steków i kolagenu hodowlanego.

Aleph był pionierem wielu przełomów w produkcji mięsa uprawnego, w tym: wysyłanie pierwsze hodowane komórki bydlęce w kosmosie, hodowlę wołowiny przy użyciu niezmodyfikowanych genetycznie komórek i stworzenie pierwszego gruby krój uprawiany stek.

Do tej pory firma pozyskała ponad 118 mln USD od inwestorów, w tym od firmy Cargill i giganta owoców morza, Thai Union, a także aktora i aktywisty Leonardo DiCaprio.

© Aleph Farms

Transformacja jazdy

„Aleph Farms jest w punkcie zwrotnym i ma obiecujący potencjał, aby znacząco zoptymalizować sposób, w jaki podchodzimy do produkcji produktów zwierzęcych poprzez poprawę zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa żywności i warunków dobrostanu zwierząt w naszych systemach żywnościowych” – powiedział Benmoussa. „Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Didiera i jego zespołu i pomogłem w przeprowadzeniu tej transformacji z naszych nowych biur w USA”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *