Jak Swiss Water Decaf ocenia własne kawy bezkofeinowe?

Większość ludzi, którzy pracują w kawie, jest więcej niż zaznajomiona z procesem robienia baniek, aby poznać każdą kawę i jaki wpływ ma na nią styl palenia.

Ale czy filiżanka kawy jest inna w przypadku ziaren bezkofeinowych?

Zespół Swiss Water Decaf Process mówi zarówno tak, jak i nie.

„Aby określić nuty smakowe, pijemy wszystkie nasze kawy, poddając je tym samym rygorystycznym ocenom, które stosuje się do kawy bezkofeinowej” wyjaśnia Chad Trewick, konsultant ds. zielonej kawy w dziale handlowym Swiss Water.

Trewick dodaje, że kawy są oceniane zgodnie ze standardowymi protokołami stawiania baniek SCA. Oczywiście w tym procesie określamy nuty smakowe, które znajdujemy w tym procesie – takie jak nuty jagód, mango, cynamonu i czarnej herbaty, które smakujemy w ich najnowszej ofercie Small Batch Series z Panamy.

Ale czy istnieją różnice w podejściu do robienia baniek bezkofeinowych?

Aby upewnić się, że dostosowujemy się do niektórych niuansów dekofeinacji – w szczególności naszego procesu dekofeinizacji bez użycia chemikaliów, który nie nadaje nowych smaków, jak niektóre inne metody bezkofeinowe – szukamy również kilku innych właściwości.

Ze względu na zmiany w składzie chemicznym ziaren kawy podczas dekofeinizacji (które mogą wpływać na ciało i odczucia w ustach kawy), przyglądamy się również konkretnie rzeczom takim jak grubość, tekstura i to, co nazywamy „ogólnym podobieństwem” – punkt, który przyznajemy aby ocenić, jak blisko kofeinowego odpowiednika kawy wylądowała kawa bezkofeinowa.

Chociaż często udostępniamy notatki, które są najbardziej bezpośrednio dostępne dla końcowego konsumenta, np. ciało i określone smaki, które znajdujemy, rejestrujemy znacznie więcej danych wewnętrznie, aby uzyskać długoterminową wiedzę na temat działania kawy bezkofeinowej.

A ponieważ kawy bezkofeinowe Swiss Water Decaf z całego świata, mogliśmy zaobserwować, że wpływ dekofeinizacji na kawę z jednego kraju pochodzenia, wysokość lub metodę przetwarzania może różnić się od kawy do kawy. Następnie korzystamy z tej wiedzy i wykorzystujemy ją, aby wydobyć to, co najlepsze z każdej napotkanej kawy. Jak każda nauka, jest to proces, który jest nieskończenie fascynujący.

„Zawsze dowiadujemy się, które atrybuty są wzmacniane, zmniejszane przez itp. proces dekofeinizacji” mówi Trewick. To nasze stale rosnące zrozumienie tych niuansów sprawiło, że ludzie powierzyli nam rzadkie, niezwykle wyjątkowe kawy, które weszły na scenę konkursową.

Trewick i zespół zajmujący się kawą Swiss Water Decaf są podekscytowani perspektywą ciągłego eksperymentowania i gromadzenia wiedzy. Częścią zabawy jest to, że każda nowa rzecz, której się uczymy, otwiera więcej pytań do zbadania.

Co więc wiemy na pewno?

To, że szwajcarski proces wodny jest stale analizowany, aby upewnić się, że dostarczamy najbliższą, najbardziej dynamiczną wersję kawy bezkofeinowej z każdej obsługiwanej przez nas kawy. A to, że jesteśmy w stanie to zrobić bez dodawania chemikaliów, to nie tylko wisienka na torcie — to nasza wiodąca zasada. Mamy nadzieję, że poczujesz się tak dobrze z naszymi kawami bezkofeinowymi, jak myślimy, że smakują!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *