Jak wirtualnie odwiedzić farmę kawy » CoffeeGeek

Wizyta na farmie kawy może być przeżyciem otwierającym oczy, nawet dla miłośników kawy. Chociaż możesz mieć koncepcyjne zrozumienie całej ciężkiej pracy i często niskich zarobków, które są potrzebne do dostarczania kawy z zakładu do filiżanki, spotkanie z rolnikami i zobaczenie plonów z pierwszej ręki może pomóc Ci w pełni docenić ten niesamowity napój.

Jednak wiele osób nie ma środków, aby odwiedzić farmę kawy, niezależnie od tego, czy jest to tymczasowe z powodu pandemii, czy też podróżowanie do miejsc odpowiednich do uprawy kawy jest między innymi nieopłacalne. Na szczęście można poczuć wirtualny smak tego, jak wygląda farma kawy.

Można to zrobić na trzy sposoby:

Zarezerwuj wirtualną wycieczkę

Z powodu COVID-19 wiele farm, które wcześniej oferowały osobiste wycieczki, przeszło na wizyty wirtualne. Często obejmują one wideokonferencje, aby uzyskać bardziej osobisty, interaktywny kontakt.

Na przykład, Kawiarnia Monteverde w Kostaryce? oferuje 45-minutową wirtualną wycieczkę na żywo, podczas której uczestnicy mogą zadawać pytania przewodnikowi po gospodarstwie, aby lepiej zrozumieć cały proces „od rośliny do kubka”. Możesz też zarezerwować wirtualną wycieczkę przez Internetowe doświadczenia Airbnb, jak ten w Kolumbii?.

Ceny wycieczek wirtualnych są różne, ale zasadniczo za cenę kilku funtów kawy można znaleźć wspaniałe, często konfigurowalne doświadczenie. Nawet po zakończeniu pandemii wirtualne wycieczki mogą być źródłem dochodów, które niektórzy rolnicy chcą zachować. Jeśli nie widzisz takiej dostępnej, spróbuj wysłać e-maila do firmy oferującej osobiste wycieczki, aby sprawdzić, czy możesz skonfigurować wirtualne.

Obejrzyj filmy „Dzień z życia”

Oglądanie malowniczych ujęć plantacji kawy może pomóc docenić naturalny cud kawy, ale aby lepiej docenić to, co składa się na tworzenie filiżanki, warto zobaczyć, jak to jest pracować jako plantator kawy.

Jeśli nie możesz samodzielnie zebrać wiśni, możesz obejrzeć filmy typu „dzień z życia”, w których plantatorzy kawy dzielą się czymś na temat swojej pracy i ogólnego życia. Z Kenia do Wietnam do Jamajkana YouTube można znaleźć wiele różnych rodzajów historii o rolnikach.

Przeczytaj wywiady z rolnikami

Chociaż wizualne aspekty wirtualnej wycieczki po kawie lub film o plantatorze kawy mogą być pomocne, nadal możesz zorientować się, jak ciężka praca i złożoność wiąże się z produkcją kawy, nawet po prostu o tym czytając. Na przykład, ten wywiad z Paulig Barista Institute z rolnikiem w Kenii to wnikliwa lektura. Lub następnym razem, gdy będziesz przeglądać internet w poszukiwaniu kolejnego funta kawy do kupienia, sprawdź, czy Twoje ulubione firmy kawowe opublikowały podobne treści na swoich własnych blogach.

Nawet jeśli myślisz, że wiesz dużo o kawie, poświęcenie trochę czasu na głębsze zanurzenie się w uprawie kawy, w tym wirtualnie, może sprawić, że będziesz jeszcze bardziej doceniać swoją następną filiżankę.


Jake Safane jest niezależnym dziennikarzem i sprzedawcą treści mieszkającym w Los Angeles, który pracował dla takich firm jak The Economist. Kiedy nie pije kawy, żeby zasilić swoje pisanie, lubi piec wegańskie smakołyki i ćwiczyć.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *