Jak wykorzystać Visual Merchandising do maksymalizacji sprzedaży roślinnej – vegconomist

ProVeg International opublikował niedawno infografika która bada siedem różnych technik merchandisingowych, które sprzedawcy detaliczni mogą wykorzystać, aby kupowanie produktów roślinnych było proste i przyjemne dla konsumentów.

Jeśli chodzi o sprzedaż żywności pochodzenia roślinnego, szczególnie ważne jest, aby była ona tak łatwa do zlokalizowania, jak to tylko możliwe – w przeciwnym razie ryzykujesz, że konsumenci całkowicie ją zignorują. W jaki więc sposób sprzedawcy detaliczni mogą ułatwić klientom poruszanie się po alejkach i półkach, aby zwiększyć prawdopodobieństwo dokonywania zakupów roślinnych?

Kupujący często skanują półki od lewej do prawej i/lub od góry do dołu, tak jakby czytali książkę, dlatego sprzedawcy detaliczni powinni maksymalnie ułatwić i usprawnić ten proces skanowania. Wykorzystanie technik blokowania wizualnego merchandisingu jest kluczowe.

zdjęcie półek supermarketów dzięki uprzejmości ProVeg
Zdjęcie dzięki uprzejmości ProVeg

Wśród tych zalecanych technik jest blokowanie składników. W tej metodzie produkty zawierające te same kluczowe składniki są grupowane na półce, aby pomóc klientom w łatwym znalezieniu produktów zawierających określony składnik. Na przykład w kategorii mleka bezmlecznego możesz grupować napoje według migdałów, soi, owsa itd., w przeciwieństwie do grupowania według marki.

Różnorodność kluczowych składników jest niezbędna, ale upewnij się, że wiesz, które są najbardziej popularne wśród odbiorców; preferencje konsumentów różnią się w zależności od kraju. Oprócz tego upewnij się, że nie przytłaczasz kupujących zbyt wieloma opcjami, ponieważ może to sprawić, że Twoje półki będą wyglądać niechlujnie i odstręczająco, co negatywnie wpłynie na sprzedaż.

Półki supermarketów z alternatywnym mlekiem dzięki uprzejmości ProVeg
Zdjęcie dzięki uprzejmości ProVeg

„Asortyment i wybór są kluczowe. Jeśli konsumenci nie lubią produktu lub nie odpowiada on ich podniebieniu smakowemu, muszą spróbować innych linii, w przeciwnym razie może to oznaczać utratę sprzedaży. Nieustanne skanowanie rynku i bycie na bieżąco z nowymi asortymentami i nowymi premierami istniejących marek jest niezbędne. Im większa kategoria, tym większy wybór. Należy jednak pamiętać o powielaniu jednostek SKU. Tak, konsumenci chcą mieć wybór, ale nie za duży wybór tego samego” – mówi Lisa Gawthorne, założycielka Bravura Foods.

Celem wizualnego merchandisingu jest sprawienie, aby zakupy (przechodzenie między alejkami i półkami) były proste i przyjemne dla klientów, co z kolei oznacza, że ​​w kontakcie z produktami roślinnymi będą bardziej skłonni do ich zakupu. kosze. To korzystne dla wszystkich!


Aby dowiedzieć się więcej o merchandisingu wizualnym i poznać inne przydatne techniki, kliknij tutaj aby przeczytać cały artykuł. Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem swojej strategii sprzedaży detalicznej i zwiększeniem zysków z roślin, możesz skontaktować się z ProVeg International pod adresem [email protected].

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *