Jak zrobić cukier cynamonowy?

Jeśli lubisz wypieki cynamonowe, pokochasz ten przepis na cukier cynamonowy. Ma tak wiele zastosowań w pieczeniu i nie tylko!

Jak zrobić cukier cynamonowy bakeorbreak.com

Domowy cukier cynamonowy

Czy nie uwielbiasz smaku cukru cynamonowego? To jedno z moich ulubionych połączeń smakowych! Chociaż możesz go kupić w supermarkecie, jest naprawdę prosty i wymaga tylko kilku składników. I ma tak wiele zastosowań!

Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o robieniu domowego cukru cynamonowego, od rodzaju cukru, którego chcesz użyć, po idealną proporcję cukru cynamonowego. I oczywiście porozmawiamy o niezliczonych sposobach, w jakie możesz z niego korzystać!

Co to jest cukier cynamonowy?

Cukier cynamonowy to mieszanka cynamonu i cukru. Proste! Służy do aromatyzowania potraw lub jako dodatek. Można go kupić w sklepie, ale można go również bardzo łatwo zrobić w domu. Wszystko czego potrzebujesz to te dwa składniki i jesteś gotowy do pracy!

widok z góry na cukier i cynamon w białych miseczkach

Co będziesz potrzebował

Nazwa mówi wszystko – cynamon i cukier! Nie żartuję, kiedy mówię, że jest to niesamowicie łatwe do zrobienia.

 • Mielony cynamon
 • Cukier – Zobacz moje uwagi poniżej dotyczące używania różnych rodzajów cukru.
 • Miska
 • Łyżka lub trzepaczka

Jakiego cynamonu powinienem użyć?

Prosty mielony cynamon to wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić cukier cynamonowy. Istnieją dwa podstawowe rodzaje cynamonu – cejloński i kasja. Cynamon Cassia ma mocniejszy smak, podczas gdy cynamon cejloński ma łagodniejszy, bardziej złożony smak. Oba są w porządku, więc wybierz preferowany rodzaj.

Możesz również zrobić swój własny cynamon mielony z pałeczek cynamonu. Najczęściej robi się to za pomocą tarki lub moździerza z tłuczkiem, chociaż zamiast tego używa się również robota kuchennego lub młynka do przypraw. Możesz także użyć zapinanej na zamek torby, wałka do ciasta i własnej agresji, aby wbić kilka pałeczek cynamonu w proszek.

Niezależnie od rodzaju cynamonu, którego używasz, upewnij się, że jest świeży. Jeśli przez jakiś czas leżał w szafce kuchennej, prawdopodobnie stracił wiele ze swojego smaku.

Jaki rodzaj cukru powinienem użyć?

W większości przypadków zalecam wytwarzanie cukru cynamonowego z cukrem granulowanym lub cukrem gruboziarnistym.

Najczęściej jest wytwarzany z cukru granulowanego, standardowego białego cukru, który łatwo znajdziesz w swoim sklepie spożywczym. Aby uzyskać podobną konsystencję, możesz również użyć bardzo drobnego cukru.

Aby użyć cukru cynamonowego jako polewy, możesz użyć cukru gruboziarnistego, takiego jak cukier do szlifowania lub cukier musujący. Często robię to z białym cukrem do szlifowania, aby uzyskać trochę dodatkowego blasku.

Wybierz cukier w zależności od tego, jak będziesz używać mikstury po jej przygotowaniu. Jeśli chcesz pokryć ciasteczka przed pieczeniem, cukier granulowany prawdopodobnie zadziała lepiej. Aby po prostu posypać wszystko, co pieczesz, lub dodać na wierzchu tosty, każdy rodzaj będzie odpowiedni.

widok z góry dwóch szklanych słoików wypełnionych cukrem cynamonowym
Od góry: cukier cynamonowy z cukru pudru i cukru piaskowego

Czy mogę używać brązowego cukru?

Tak, możesz zastąpić brązowy cukier, jeśli chcesz. Ten rodzaj mieszanki jest często używany w nadzieniach, takich jak bułeczki cynamonowe. Należy pamiętać, że brązowy cukier zawiera melasę, co nadaje mu inną konsystencję i poziom nawilżenia. W większości przypadków połączysz brązowy cukier i cynamon wtedy, gdy tego potrzebujesz. Jeśli chcesz go przechowywać, upewnij się, że mikstura jest szczelnie zamknięta, ponieważ wilgoć może wyparować, powodując stwardnienie cukru.

Czy mogę używać cukru pudru?

Cukier cynamonowy można zrobić z cukrem pudrem (cukrem cukierniczym). Ta odmiana jest dobra do posypywania wypieków po ich upieczeniu. Ten rodzaj cukru ma tendencję do zbrylania się, więc podczas mieszania trzeba go dobrze przesiać. Może się również okazać, że nie przechowuje się zbyt dobrze z powodu tendencji do zbrylania się.

Jak zrobić cukier cynamonowy

Naprawdę nie może być łatwiej zrobić domowy cukier cynamonowy. Czas przygotowania jest znikomy, ponieważ będziesz tylko odmierzać składniki i mieszać. Weź to, czego potrzebujesz i zróbmy to!

Umieść cukier w misce lub pojemniku do przechowywania. Odmierz potrzebną ilość cukru i umieść go w misce do mieszania lub pojemniku, którego zamierzasz użyć do przechowywania cukru cynamonowego. Do przechowywania najczęściej używam kubka na raz, ale możesz spokojnie użyć mniej lub bardziej w razie potrzeby.

Dodaj cynamon. Odmierz odpowiednią ilość cynamonu do ilości cukru, którego używasz i dodaj go do cukru. (Zobacz poniżej, aby uzyskać więcej informacji o najlepszym stosunku cukru do cynamonu do użycia.)

Mieszaj razem, aż się połączą. Wymieszaj dwa składniki razem, aż dobrze się wymieszają. Załatwi to łyżka lub trzepaczka. Jeśli miksujesz w pojemniku z ciasno dopasowaną pokrywką, możesz dobrze wstrząsnąć, aby go wymieszać.

Jaki jest najlepszy stosunek cukru cynamonowego?

Lubię używać proporcji 4 części cukru na 1 część cynamonu. Oznacza to, że jeśli używasz szklanki cukru, potrzebujesz 1/4 szklanki cynamonu. Na 1/2 szklanki cukru potrzebujesz 2 łyżek cynamonu. Aby uzyskać więcej lub mniej, możesz wykonać prostą matematykę, aby przeskalować to do swoich potrzeb.

Jeśli wolisz mniej lub bardziej cynamonowy smak, możesz wybrać bardziej lub mniej cynamonowy smak. W większości przypadków nie musi to być bardzo precyzyjne. Gdy zrobisz to kilka razy, nauczysz się szacować kwoty, aby uzyskać dokładnie taki stosunek, jaki lubisz.

widok z góry cukru cynamonowego na małej drewnianej łyżce

Jak przechowywać

Cukier cynamonowy wytrzyma bardzo długo przechowywany w hermetycznym pojemniku. Cukier tak naprawdę nie psuje się, jeśli jest dobrze przechowywany, chociaż może nabrać nieświeżego smaku. Cynamon jest zwykle decydującym czynnikiem o tym, jak długo przechowywać cukier cynamonowy. Cynamon z czasem traci swój smak, więc zazwyczaj można go powąchać i sprawdzić, czy nadal jest mocny i świeży.

Możesz zrobić to partiami, kiedy tego potrzebujesz, a resztę przechowywać w słoiku lub innym hermetycznym pojemniku. Pusty słoik po przyprawie lub inny pojemnik, który dobrze się zamyka, sprawdzi się. Dodaj etykietę z nazwą i datą.

Jak używać cukru cynamonowego?

 • Przygotuj porcję Snickerdoodles. To idealna powłoka dla tych klasycznych ciasteczek! Brown Butter Snickerdoodles, White Chocolate Snickerdoodles i Cookie Butter Snickerdoodles to kilka faworytów tutaj w BoB.
 • Użyj go do topowych babeczekjak mini babeczki czekoladowe z pączkami.
 • Zrób trochę przekąsek. Zamień resztki babki w cynamonowy smakołyk za pomocą Cinnamon Sugar Pound Cake Bites.
 • Użyj go jako prostego posypki do deserów i smakołyków, takich jak cynamonowo-migdałowe bułeczki, batoniki Snickerdoodle, brązowy cukier jabłkowy i ciasto cynamonowo-gruszkowe.
 • Dosłodź śniadanie. Posyp płatki owsiane, jogurt, naleśniki, gofry lub tosty. Możesz go nawet przechowywać w wibrator więc łatwo jest złapać na śniadanie.
cukier cynamonowy w szklanym słoiku

cukier cynamonowy w szklanym słoiku

Składniki

 • 1 szklanka (200g) cukru pudru*

 • 1/4 szklanki (4 łyżki stołowe) mielonego cynamonu**

Instrukcje

 1. Połącz cukier i cynamon, aż dokładnie się połączą.
 2. Umieść w hermetycznym pojemniku do przechowywania.

Uwagi

Skaluj przepis według potrzeb, zachowując stosunek objętości cukru do cynamonu 4:1.

*Możesz zamiast tego użyć cukru gruboziarnistego, drobnego, brązowego lub cukierniczego, w zależności od tego, jak go użyjesz. Zobacz moje notatki nad przepisem, aby uzyskać więcej informacji.

**Aby uzyskać słabszy lub mocniejszy cukier cynamonowy, użyj trochę mniej lub trochę więcej cynamonu.

rekomendowane produkty

Bake or Break jest uczestnikiem programu partnerskiego Amazon Services LLC Associates, programu reklam afiliacyjnych, którego celem jest zapewnienie nam środków do zarabiania opłat poprzez umieszczanie linków do Amazon.com i witryn stowarzyszonych.

Bake or Break jest uczestnikiem programu partnerskiego Amazon Services LLC Associates, programu reklam afiliacyjnych, którego celem jest zapewnienie nam środków do zarabiania opłat poprzez umieszczanie linków do Amazon.com i witryn stowarzyszonych.

Udostępnij to:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *