Jak zrobić kawę na zimno i jaka jest między nimi różnica

Kawa mrożona to kawa parzona na gorąco, a następnie schładzana lodem.

Jest to proces, który zwykle trwa kilka minut, a nie jak cold brew, jest to powolny proces, który zajmuje godziny. Wspaniale, jeśli nie planowałeś z wyprzedzeniem i chciałbyś tam i wtedy napić się zimnej kawy.

Jeśli chodzi o cold brew, to proces długotrwały i powolny, ponieważ ekstrakcja odbywa się w znacznie niższej temperaturze, proces ten trwa dłużej niż zaparzanie kawy filtrowanej czy espresso. Jest to metoda zaparzania immersyjnego, co oznacza, że ​​fusy są zanurzone przez cały proces zaparzania.

Łatwym i niedrogim sposobem na zrobienie cold brew (jeśli nie masz ochoty kupować żadnego z dostępnych na rynku urządzeń do cold brew) jest po prostu wyjęcie ulubionych ziaren kawy, grubo je zmielić. Pamiętaj, że jeśli nie zmielisz wtedy grubo, Twoja kawa może stać się ziarnista i zabłocona, jak mogłeś się domyślić, ale może też skończyć się nadmiernie zaparzoną. Następnym krokiem jest po prostu połączenie fusów z wodą o temperaturze pokojowej i pozostawienie do zaparzenia przez noc, około 12 godzin, aby uzyskać najlepszy wynik. Kawa powoli naleje do wody. Ostatnim krokiem jest odcedzenie kawy, aby pozbyć się mielonej kawy czającej się na dnie naparu. Rezultatem jest mocna, pyszna filiżanka zimnej kawy, w przeciwieństwie do kawy mrożonej, w której kawa często staje się wodnista, gdy lód topi się i rozcieńcza kawę.

W twoim prezencie jest wybór, jak mocny chcesz zrobić zimny napar, ale radzę zacząć od 1 szklanki fasoli zmieszanej z 4 szklankami wody, a następnie bawić się mocniejszym lub słabszym stosunkiem, aby znaleźć swoje ulubione miejsce.

Jeśli chcesz podawać zimny napar z lodem, ale naprawdę nie podoba ci się pomysł, aby lód rozcieńczał kawę, jak wspomniano wcześniej, zabawnym i doskonałym sposobem na uniknięcie tego jest zrobienie kostek lodu z kawy. Zaparz kawę i włóż tackę na lód i zrób kostki lodu z kawą, działają jak urok.

  • Genialną cechą cold brew jest to, że nie tracisz żadnego z niesamowitych smaków kawy.
  • Ale z przyjemnością dowiesz się, że faktycznie pozostawia większość związków, które sprawiają, że kawa ma gorzki i kwaśny smak.
  • Dzięki temu kawa parzona na zimno jest niesamowicie gładka i prawie słodka w smaku.

Teraz, jeśli chcesz uniknąć bałaganu związanego z przecedzaniem kawy przed jej wypiciem, zawsze możesz dostać butelkę cold brew, na przykład dzbanek do kawy Hario Cold Brew lub butelkę cold brew. Oba zawierają sitko, w którym umieszcza się kawę (z pokrywką na górze), następnie wodę wlewa się do butelki i pozostawia na 8-12h.

W przypadku cold brew można również pobawić się smakami i być może dodać do wody plasterki pomarańczy, aby dodać smaku podczas ekstrakcji.

Do serwowania dodaj odrobinę ulubionego rodzaju mleka, wybierz syrop lub perafę plasterkiem limonki lub może gałązką mięty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *