Jak zrobić lepszą sałatkę z fasoli – Rancho Gordo

Wydrukować

Sałatki

Oto kilka wskazówek dotyczących sałatek Steve’a:

  • Odkryłem, że mycie sałaty, obracanie jej, a następnie zwijanie w czystych ściereczkach utrzymuje świeżość zieleni na dłużej. Rolkę owijam gumką, a następnie zaznaczam zapisaną taśmą malarską.
  • Oszczędzam chleb z bochenka, kroję go i zostawiam do wyschnięcia w piekarniku. Wzięcie kawałka suszonego chleba i ubicie go w moździerzu i posypanie nim sałatki tuż przed podaniem, pomaga uczynić sałatkę bardziej treściwą.
  • O ile uwielbiam bulion z fasoli, to nie doceniam go w sałatce. Upewnij się, że fasola jest dobrze odsączona. Jak tylko będziesz mieć inkling, pozwól swojej fasoli odcedzić w jakimś durszlaku podczas przygotowywania pozostałych składników. Zachowaj jednak bulion z fasoli!
  • Jestem leniwy i nie chcę więcej zmywać naczyń. Dlatego lubię robić dressing w misce sałatkowej, dodawać składniki, a następnie podrzucać. Zwykle zaczynam od soli i czosnku, rozcieram, potem dodaję ocet i na koniec skropię oliwą z oliwek, ubijając. Czasami dodaję musztardę. Często nie. Uwielbiam też robić dressingi moim moździerzem i tłuczkiem, w tej samej kolejności. Pięknie emulguje. Mam wspaniałą marmurową zaprawę z Carrera we Włoszech. Jest piękny, ale jest ciężki, więc głównie używam mojej ceramicznej zaprawy z Hiszpanii. Jest piękny w inny sposób i znacznie łatwiejszy do przenoszenia i czyszczenia.
  • Po latach strachu objąłem mandolinę do krojenia. Nie rozmawiaj i nie odrywaj oczu od ostrza, bez względu na to, jak bardzo się czujesz. Nagrodą są warzywa o wspaniałej konsystencji, takie jak rzodkiewki i seler.
  • Jeśli namoczysz pokrojone (lub posiekane) rzodkiewki w słonej wodzie, nabiorą prawie maślanego smaku. Ale nie więcej niż kilka godzin, bo inaczej zwiotczeją.
  • Sałatka w temperaturze pokojowej z dzikim ryżem i pokrojonym xoconostle to piękna i łatwa rzecz. Dodaj orzechy włoskie, białą fasolę, macerowane pomidory i super cienkie plasterki rzodkiewki oraz ulubioną oliwę z oliwek i gotowe. Tworzy też świetne resztki.


←Starszy post

Nowszy post →

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *