Jak zrobić sztuczną brodę z fusami z kawy: proste kroki!

brodaty mężczyzna zakrywający oczy filiżankami kawy

Sztuczna broda może nie wyglądać autentycznie w prawdziwym życiu, ale może być świetnym przebraniem dla filmu na YouTube lub TikTok. Chociaż możesz użyć wielu materiałów, aby stworzyć ten specjalny efekt, fusy z kawy należą do najtańszych i łatwo dostępnych opcji. Czytaj dalej, ponieważ zapewniamy przewodnik krok po kroku, jak zrobić sztuczną brodę z fusów po kawie i kilku innych składników, które prawdopodobnie masz już w domu.

przegroda 3

Zanim zaczniesz

Gorąco zalecamy zebranie wszystkiego razem przed rozpoczęciem projektu, więc nie musisz przerywać, dopóki nie skończysz. Aby stworzyć sztuczną brodę, potrzebujesz fusów z kawy, miodu i miękkiego pędzla.

Narzędzia i materiały

  • Miód
  • Ziarna kawy
  • Pędzel z miękkim włosiem
  • Łagodny środek do mycia twarzy
  • Czyste ubranie

1. Oczyść swoją twarz

mężczyzna myjący twarz
Źródło: Tadeusz Lakota, Unsplash

Pierwszym krokiem jest użycie łagodnego środka myjącego i ciepłej wody do wyszorowania twarzy w celu usunięcia zanieczyszczeń, takich jak brud, olej i stary makijaż. Po wyczyszczeniu pozostaw do całkowitego wyschnięcia przed przejściem do następnego kroku.


2. Zastosuj klej

słoiki miodu
Źródło obrazu: PollyDot, Pixabay

Zanurz pędzel o miękkim włosiu w miodzie i użyj go do nałożenia cienkiej warstwy kleju na dolną część twarzy i policzków wzdłuż linii szczęki. Pędzel pozwoli Ci być bardziej dokładnym i pomoże Ci uniknąć używania zbyt dużej ilości miodu. Nie spiesz się, aby dowiedzieć się, gdzie będzie broda.


3. Zastosuj fusy z kawy

łyżka mielonej kawy
Źródło zdjęcia: Didi, Pexels

Po umieszczeniu kleju nadszedł czas, aby dodać fusy z kawy. Trzymaj małe ilości w dłoni i delikatnie wcieraj je w twarz. Fusy powinny przyklejać się do kleju i pozostawać na twarzy po oderwaniu dłoni. Jeśli się nie przyklejają, może być konieczne dodanie większej ilości kleju.


4. Dotknij tego

mężczyzna z fusami z kawy na twarzy
Źródło zdjęcia: Obsada tysięcy, Shutterstock

Fusy z kawy można delikatnie przetrzeć ręcznikiem papierowym lub miękką, czystą szmatką, aby je wygładzić i nadać im bardziej naturalny wygląd. Mokry ręcznik papierowy lub ściereczka mogą również pomóc w usunięciu niechcianych fusów. Jednak zbyt duże popychanie kawy może spowodować, że zbryli się i będzie wyglądać nienaturalnie.


5. Sprzątać

mężczyzna oczyszcza swoją twarz
Źródło obrazu: Marco Duarte, Pixabay

Po zakończeniu filmu lub innego zadania, do którego potrzebujesz sztucznej brody, możesz wyczyścić twarz. Jeśli zrobisz to tylko raz, możesz zmyć go w zlewie, ale pamiętaj, że fusy z kawy mogą przykleić się do wnętrza fajki, potencjalnie prowadząc do zatkania. Tak więc, jeśli jest to regularny projekt, zalecamy wytarcie ziemi z twarzy szmatką i włożenie ich do wiadra z wodą, które można rozlać po ogrodzie.

przegroda 6

Alternatywy dla brody zmielonej kawy

Aplikacja kleju

Do rozprowadzania miodu na twarzy zalecamy użycie dużej szczotki o miękkim włosiu, ponieważ pomoże to uzyskać czyste linie. Możesz jednak użyć palca, noża do masła lub innego narzędzia, ale pamiętaj, aby warstwa kleju była cienka.

Alternatywy klejowe

Zalecamy stosowanie miodu jako kleju, ponieważ jest dobry dla skóry i łatwy do usunięcia. Możesz jednak również użyć syropu kukurydzianego, oleju roślinnego lub wazeliny jako klejów, aby stworzyć udaną sztuczną brodę.

Alternatywy do kawy

Nie chciałbyś używać drogiej kawy do tego projektu. Każda tania marka zrobi; potrzebujesz tylko jednej filiżanki lub mniej. Możesz nawet poddać recyklingowi zużyte fusy, ale musisz je najpierw wysuszyć na słońcu lub w piekarniku nastawionym na niską temperaturę.

Grubość mielenia

Świetnie sprawdzi się każda kawa mielona, ​​którą znajdziesz w sklepie. Jeśli jednak masz młynek, zauważysz, że drobniejsze zmielenie łatwiej przyklei się do Twojej twarzy, a coś grubszego będzie wyglądało bardziej naturalnie z bliska, więc wybierz to, co najlepiej pasuje do Twojego projektu.

przegroda 2

Streszczenie

Stworzenie sztucznej brody z fusów z kawy może nie być najlepszą opcją, jeśli wybierasz się na imprezę lub musisz pozostać w kostiumie przez długi czas. Jest to jednak świetne, gdy potrzebujesz czegoś szybkiego, co nie kosztuje dużo, a proces wykorzystuje przedmioty, które możesz znaleźć w domu. Miodowy klej sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i miękka.


Wyróżnione zdjęcie: Goami, Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *