Jakie są objawy nietolerancji kofeiny i alergii na kofeinę?

Dzisiaj zadamy pytanie:

Jakie są objawy nietolerancji kofeiny i alergii na kofeinę?

Przede wszystkim zacznijmy od alergii na kofeinę…

Niektórzy ludzie mogą mieć reakcje anafilaktyczne na kofeinę i istnieją pewne dowody genetyczne dotyczące niezdolności do przetwarzania kofeiny.

Dzieje się tak, ponieważ niektórzy ludzie nie mają genów do prawidłowego przetwarzania kofeiny, a więc kofeina gromadzi się w organizmie, a nie jest właściwie rozkładana, więc są nadwrażliwi na kofeinę.

Fizyczne objawy nadwrażliwości na kofeinę obejmują wysypki, poty, obrzęk i trudności w oddychaniu.

Na szczęście uczulenie na kofeinę zdarza się rzadko. Dla osób uczulonych na kofeinę najlepiej jest unikać kofeiny i zamiast tego przejść na kawę bezkofeinową.

Ale co z nietolerancją kofeiny?

Kofeina to nie tylko kawa, ale także wiele różnych rodzajów herbat, napojów energetyzujących i bezalkoholowych.

Ze względu na strukturę molekularną kofeiny po spożyciu bardzo szybko transportowana jest po organizmie, a jej działanie jest stosunkowo szybko odczuwalne.

Niektórzy ludzie mają nietolerancję na kofeinę, która waha się od lekkiej do silnej wrażliwości.

Objawy obejmują bezsenność, niepokój, niepokój, bóle głowy, kołatanie serca, zmęczenie i wysokie ciśnienie krwi.

Pytanie brzmi, ile kofeiny można bezpiecznie pić?

Podobnie jak w przypadku większości nietolerancji pokarmowych, gdy reakcja na kofeinę jest klasyfikowana jako nietolerancja, a nie alergia, odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od osoby.

Kofeina wpływa na ludzi na różne sposoby. Niektóre są znacznie bardziej wrażliwe niż inne i muszą odpowiednio dostosować swoje spożycie.

Ogólne wytyczne mówią, że 3-4 filiżanki kawy dziennie są w porządku dla większości ludzi, ale może to być zdecydowanie za dużo dla osób z nietolerancją kofeiny. Rzeczywiście, u niektórych osób przy spożywaniu niewielkich ilości kofeiny mogą pojawić się objawy nietolerancji kofeiny

Oczywiście zawartość kofeiny w filiżance kawy zależy od wielkości napoju, metody parzenia, ilości parzonej kawy i rodzaju ziaren, a także stopnia wypalenia kawy.

Dla tych miłośników kawy, którzy nie tolerują kofeiny, lepiej monitorować spożycie kofeiny i być może przestawić się na kawę bezkofeinową lub herbaty ziołowe.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *