Japońskie linie lotnicze ANA oferują nowe posiłki wegańskie i wegetariańskie

Wszystkie linie lotnicze Nippon (ANA) ogłasza nową ofertę posiłków wegańskich i wegetariańskich na wszystkich międzynarodowych trasach z Japonii. Firma wyjaśnia, że ​​ekspansja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie konsumentów na alternatywne posiłki podczas lotów międzynarodowych.

Nowe menu zostało stworzone przez szefów kuchni ANA we współpracy z szefem kuchni Hideki Takayama, światowej sławy francuskim szefem kuchni, który dwukrotnie wygrał Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Bocuse d’Or w regionie Azji i Pacyfiku.

Wegańska oferta pokładowa obejmuje zielone curry z ryżem jako danie główne oraz mus z kalafiora i tofu z sajgonki z dressingiem Tonburi jako dodatek. Szefowie kuchni stworzyli mysz selerową podawaną na tortilli i lasagne z tofu jako główny talerz dla wegetarian. Nowe menu zawiera opcję bezglutenową, która nie jest ani wegańska, ani wegetariańska.

Samolot ANA latający
© Wszystkie Nippon Airways

Obietnica na przyszłość ANA

Te nowe dodatki do menu są częścią zobowiązania ANA do oferowania posiłków dostosowanych do potrzeb i preferencji żywieniowych pasażerów. W zeszłym roku ANA odnowiła cztery zdrowe posiłki podczas lotu z niskotłuszczowymi, niskokalorycznymi i bezglutenowymi posiłkami dla osób z cukrzycą.

Linia lotnicza twierdzi, że ruch ma na celu dalszą promocję „uniwersalizacji żywności” w ramach jej Obietnica na przyszłość ANA inicjatywa, która prowadzi działania i usługi promujące zrównoważony rozwój. Firma niedawno ogłosiła przyjęcie wegańskiej skóry Ultrasuede na pokrowce na zagłówki w fotelach Green Jet.

nowe skórzane pokrowce na siedzenia wykonane przez Toray
© Toray

Wiceprezes wykonawczy ds. zarządzania doświadczeniami klientów i planowania w ANA, Tomoji Ishii, skomentował nowe menu: „Zapewnienie opcji posiłków integracyjnych jest niezbędne, aby zapewnić naszym klientom najlepsze wrażenia podczas lotu”. Kontynuował: „Z niecierpliwością czekamy na dostarczanie tych wysokiej jakości pozycji menu i dostarczanie szerokiej gamy opcji żywności dla wszystkich naszych klientów”.

ANA będzie oferować nowe posiłki wegańskie, wegetariańskie i bezglutenowe od 1 listopada 2022 r. Klienci proszeni są o dokonanie rezerwacji co najmniej 24 godziny przed planowaną godziną odlotu za pośrednictwem strony internetowej ANA lub telefonicznie, aby zapewnić dostępność, wyjaśnia firma. .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *