Japońskie linie lotnicze ANA przyjmą ultrazamszową alternatywną skórę Toray – vegconomist

Producent ekologicznych materiałów Toray niedawno ujawnił, że jego nowa ulepszona skóra wegańska Ultrazamsz zostanie wykorzystany do wykonania pokryć zagłówków foteli Green Jet japońskich linii lotniczych All Nippon Airways.

Toray to ogólny producent materiałów, który koncentruje się na opracowywaniu poliestrów w 100% pochodzenia roślinnego w celu osiągnięcia neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla gospodarki o obiegu zamkniętym, niezależnej od zasobów kopalnych. W 2015 roku firma uruchomiła pierwszą komercyjną produkcję swojej wegańskiej skóry Ultrasuede, wykonanej z surowców pochodzących z recyklingu roślin jako części jej surowców.

Od listopada w kabinach ANA Green Jets zadebiutuje nowoczesna wersja Ultrasuede w kolorze zielonym. ANA twierdzi, że jest pierwszą japońską linią lotniczą, która wykorzystuje wegańską skórę do produkcji pokryć zagłówków foteli jako trwały materiał.

NNowa wegańska skóra Toray
© Toray

ANA zdecydowała się na współpracę z Toray’s Ultrasuede, ponieważ firma promuje zarządzanie ESG (środowiskowe, społeczne i ładowe) na rzecz zrównoważonego społeczeństwa poprzez inicjatywę o nazwie Obietnica na przyszłość ANA. Program obejmuje działania i usługi skoncentrowane na promowaniu zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji CO2.

Toray skomentował: „ANA zdecydowała się na zastosowanie naszego Ultrasuede™ nu, ponieważ jest to przyjazny dla środowiska materiał, który łączy w sobie luksusową teksturę, wzornictwo i wysoką funkcjonalność”.

Krzesło wykonane z nowego ltrasuede ze skóry wegańskiej
© Ultrasuede™

Nowa wegańska skóra o naturalnym wyglądzie

Ultrasuede to włóknina o wyglądzie prawdziwej skóry. To konkuruje ze skórą naturalną i wygrywa pod względem wydajności, trwałości, dotyku i pielęgnacji, mówi Toray.

Chociaż nie ma udziału składników zwierzęcych, materiał nie jest w 100% pochodzenia roślinnego; jego powierzchnia jest wykonana w 100% z ultracienkich włókien roślinnych pokrytych specjalną obróbką żywiczną. Tkaniny wewnętrzne i wzmacniające materiału zawierają 30% poliuretanu pochodzenia roślinnego.

„W ramach wizji Ultrasuede™, aby wzbogacać społeczeństwo poprzez wzmocnioną kreatywność i ewolucję materiałów, będziemy nadal podejmować wyzwanie korporacyjnej filozofii Toray Group polegającej na wkładzie w społeczeństwo poprzez tworzenie nowej wartości dzięki innowacyjnym pomysłom, technologiom i produktom” – dodał Toray.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *