Jazda próbna: Olson Brewer

Nowe urządzenie do parzenia zostało zaprojektowane z myślą o jednym celu: aby dobra kawa była prosta.

JOSH TAVES
SPECJALNE DLA MAGAZYNU BARISTY

Zdjęcia Josha Tavesa

Laury Sommers nie trzeba przedstawiać. Jeśli przez jakiś czas pracowałeś w branży kawowej, jest prawie pewne, że miałeś do czynienia z jednym z produktów Laury. Widzisz, od wczesnych lat 90. Laura była mózgiem marek takich jak Espresso Supply, Cremaware, Grzechotka, EcoBreworaz Bonavita. Dlaczego więc tak mało osób o niej słyszało? Trzeba przyznać, że Laura jest przesadnie miła i pokorna, i woli wskazywać na członków swojego zespołu przed sobą. Kiedy więc zdecyduje się wyjść zza zasłony i stanąć w świetle reflektorów, możesz być pewien, że warto na to zwrócić uwagę.

Z jej nowym przedsięwzięciem, Po prostu dobra kawaLaura wraca do swoich korzeni i chce ponownie postawić przemysł parzenia kawy na głowie. Simply Good Coffee rozpoczęło się w tym roku w 2022 roku w Specjalistyczne Targi Kawy w Bostonie (nawiasem mówiąc, z bardzo fajnym stoiskiem, które można poddać recyklingowi) z pojedynczym produktem, Zaparzacz do kawy Olson. Zaparzacz jest skierowany do domowych kawiarzy w celu przygotowania dobrej kawy, cóż, prostego.

Zapewnienie przystępnego warzenia domowego

Laura i jej zespół nie są obce rodzimemu rynkowi parzenia kawy. Najnowsze i najlepsze technologie, certyfikaty i estetyka znajdują się w ich sterówce, ale nadal nie byli zadowoleni. Doszli do wniosku, że wszystkie te nowe osiągnięcia w dziedzinie parzenia kawy nie ułatwiają nowym ludziom parzenia lepszej kawy; raczej po prostu pomagali ludziom, którzy już robili dobrą kawę, aby ich kawa była lepsza. Innymi słowy, wszystkie dzwonki i gwizdki na ekspresie do kawy są pomocne tylko wtedy, gdy osoba, która go używa, rozumie, jak w znaczący sposób współdziałać z tymi funkcjami. Często zwiększona funkcjonalność służy zrazeniu niewtajemniczonych. Wejdź do Olson Coffee Brewer, zaprojektowanego tak, aby czuć się znajomo, przystępnie i prosto podczas parzenia kawy wysokiej jakości.

Simply Good Coffee sprawia, że ​​domowa gra o kawę staje się łatwa
z ekspresem do kawy Olson.

Temperatura wody

Browar Olson ma na celu przede wszystkim rozwiązanie trzech głównych problemów związanych z „typowym” niskojakościowym browarem kroplowym. Najpierw inżynierowie opracowali większy element grzejny, który podgrzewa wodę na tyle, aby zmielona kawa dotarła do zmielonej kawy w odpowiedniej temperaturze zaparzania między 195 a 205 stopni Fahrenheita. Ma to kluczowe znaczenie dla parzenia kawy, ponieważ pozwala na odpowiednie rozpuszczenie wielu pysznych lotnych związków i aromatów z fusów i w filiżance.

Stosunki wody do kawy

Po drugie, Olson Coffee Brewer jest skonstruowany tak, aby pomieścić odpowiednie proporcje kawy. Każdy, kto wyciągnął swoją wagę w Airbnb i próbował zaparzyć pełny dzbanek kawy na tanim warniku, zrozumie przepełniony bałagan fusów, który powstaje, gdy stosuje się odpowiedni stosunek fusów do wody między 15:1 a 18 :1. Simply Good rozwiązało ten problem, używając kosza do parzenia, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić odpowiednią dawkę fusów i nadal używa standardowych filtrów Melitta.

Widok z góry na Olson Coffee Brewer.  Wygląda podobnie do automatów przelewowych z górnym stożkiem i szklaną karafką na dole po jednej stronie.  Drugi rozmiar przechowuje wodę i element grzejny wewnątrz prostokątnej metalowej wieży i ma pręt do dostarczania wody z wieży.
Olson Coffee Brewer jest mistrzem tego, co ważne w filiżance, podczas gdy
skupiając się na prostocie.

Szybkość parzenia

Wreszcie browar Olson został zaprojektowany tak, aby szybko dostarczać gorącą wodę, aby zapewnić rozsądny czas parzenia. Simply Good twierdzi, że piwowar Olson jest w stanie wyprodukować pełny, ośmio filiżankowy garnek w zaledwie sześć minut. Takie czasy parzenia są kluczowe, aby uniknąć nadmiernej ekstrakcji i gorzkich smaków w filiżance. Aby uzupełnić wszystkie te innowacje, Olson Coffee Brewer zawiera również wybieraną funkcję „bloom”, aby pomóc tym świeższym kawom odgazować przed cyklem parzenia. Prawdziwym pięknem tej maszyny jest jednak prostota (pamiętacie, że od tego zacząłem?).

Warzenie piwa, uproszczone

Najlepsza część: Zaparzacz ma wszystkie te funkcje plus możliwość znacznego ulepszenia domowej gry z kawą za pomocą (proszę o bęben) jednego przycisku. OK, żeby być uczciwym, jeśli chcesz użyć cyklu kwitnienia, są dwa przyciski; ale to jest to. Bez ekranu dotykowego, bez ustawień temperatury, bez migających świateł i bez alarmów. Po prostu dobra kawa (gra słów zamierzona). Druga najlepsza część? Ekspres do kawy Olson będzie tylko kosztuje 149,99 $.

Aby wybrać ekspres Olson Coffee Brewer, musisz tylko zdecydować o dwóch rzeczach: Chcesz kwiatu?
A kiedy chcesz zaparzyć?

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Laura Sommers ma dobre pomysły. Biorąc pod uwagę, że postanowiła nadać swojej firmie oblicze tej firmy, możesz być pewien, że uważa, że ​​to całkiem niezły pomysł. Czy powinieneś wyrzucić swój fantazyjny zaparzacz i kupić Olson Coffee Brewer? Może nie, ale pamiętaj o tym artykule następnym razem, gdy znajomy powie Ci, że jest ciekawy zrobienia lepszej kawy w domu. Simply Good Coffee koncentruje się na zwiększaniu liczby osób, które każdego ranka ekscytują się filiżanką kawy, a Ty też powinieneś.

O AUTORZE

Josh Taves jest szefem rozwoju biznesu dla Palarnia Kuchenna w Michigan i
twórca CuppingBrewer.com. Jest także finalistą USBC 2017, więc zna się na rzeczy
wiele różnych gadżetów kawowych. Pracuje w branży kawowej od 2006 roku i lubi
korzystając ze wszystkich wspaniałych przygód, jakie ma do zaoferowania plener.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *