JNP Coffee rozpoczyna aukcję prywatną Grand Cru Burundi w listopadzie Daily Coffee News by Roast Magazine

Grand Cru Burundi

Firma handlująca zieloną kawą skupiona na Burundi Kawa JNP rozpoczyna swoją pierwszą prywatną aukcję kawowych specjałów, zwaną Grand Cru Burundiodbędzie się on-line w środę, 30 listopada.

Według firmy z okolic Bostonu i Burundi, założonej przez Jeanine Niyonzima-Aroian, dochód netto z aukcji zostanie zwrócony rolnikom i producentom kawy jako premia dodatkowa.

„Wpływy z aukcji zapewnią więcej szkoleń i certyfikacji dla plantatorów kawy, więcej programów edukacyjnych dla młodych ludzi rozpoczynających swoją karierę kawową oraz stworzenie rozwiązań do obróbki końcowej czystej wody” – podała firma w ogłoszeniu dzisiejszej aukcji. .

Przez siedem lat w 2010 roku Burundi było wcześniej domem głośnych aukcji Cup of Excellence, chociaż program ten nie był organizowany w kraju od 2019 roku.

Aukcja Grand Cru Burundi

Tymczasem od momentu powstania w 2012 r. JNP intensywnie koncentruje się na wspieraniu sektora kaw speciality Burundi, ze szczególnym naciskiem na podnoszenie kobiet. Czczona postać w branży kawy speciality, Niyonzima-Aroian jest certyfikowany oceniacz Q i procesor Q oraz obecny członek Stowarzyszenie Kawy Specjalistycznej tablica.

„Kiedy wzmacniasz pozycję kobiet w miejscach takich jak Burundi, wzmacniasz pozycję całej społeczności” – powiedziała Niyonzima-Aroian. „Ta aukcja ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ każdy zakup będzie wspierał inicjatywy rozwojowe dla rolników z Burundi… Widzieliśmy transformacyjną moc kawy i chętnie robimy więcej”.

Obecnie trwa rejestracja na aukcję Grand Cru Burundi, która odbędzie się 30 listopada, na której odbędzie się 26 wysoce punktowanych, identyfikowalnych mikrolotów zielonej kawy. Znajdź szczegóły tutaj.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *