Kalifornia: Doshi prezentuje nowe akcesoria w luksusowych wegańskich skórach

DoshiEkologiczna, luksusowa wegańska marka akcesoriów do pracy, wypoczynku i podróży przedstawia nową linię produktów wykonanych z innowacyjnych materiałów wolnych od okrucieństwa. Torebki, plecaki, portfele, spinacze do banknotów, paski i etui na karty wykonane z wegańskiej skóry z mikrofibry, papieru kraft i Piñatexu to jedne z nowo zaprezentowanych kreacji firmy.

Z siedzibą w Kalifornii i założona przez Paras Doshi, firma projektuje i tworzy w 100% wegańskie alternatywy dla klientów z problemami etycznymi, religijnymi lub środowiskowymi.

„Chcielibyśmy podzielić się naszą misją i przesłaniem ze światem. I niech więcej ludzi zrozumie, że nie muszą rezygnować z jakości ani stylu, przechodząc na etyczne i zrównoważone akcesoria” – mówi Doshi.

© Doshi

Trwałe, wolne od okrucieństwa akcesoria

Doshi nieustannie poszukuje nowych trwałych, wolnych od okrucieństwa materiałów o luksusowym wyglądzie, które nie rezygnują z wyglądu i dotyku konwencjonalnej skóry. Doshi wierzy, że trwałe produkty są istotną częścią zrównoważonego rozwoju. „Im dłużej trwa produkt, tym mniej potrzeba nowych produktów i tym mniej produktów trafia na wysypiska”, mówi firma.

Do swoich ostatnio prezentowanych projektów Doshi wykorzystał trzy rodzaje innowacyjnych materiałów:

  • Skóra wegańska z mikrofibry to wytrzymały i elastyczny materiał, który w dotyku przypomina skórę zwierzęcą. Jest to najwyższy gatunek skóry syntetycznej dostępny na rynku. Firma używa go do torebek, portfeli i plecaków o wyglądzie skóry.
  • Papier pakowy: miękki, wysoce biodegradowalny materiał na bazie celulozy z trwałym wykończeniem wykonanym z pulpy drzewnej. Doshi używa drukowanej wersji z kwiatowym wzorem do swoich torebek i jednolitych kolorów do pasków.
  • Piniateks: to alternatywa dla skóry produkowana z liści odpadów po zbiorze ananasa. Jest to naturalny, zrównoważony materiał alternatywny opracowany zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym i wywierający minimalny wpływ na środowisko. Doshi debiutuje z Piñatexem, używając go do tworzenia portfeli i posiadaczy kart.

Oprócz materiałów wolnych od okrucieństwa, wszystkie kleje, nici, materiały konstrukcyjne, fizeliny i sprzęt są w 100% wegańskie, a „w ich produktach nie są używane żadne produkty pochodzenia zwierzęcego”, wyjaśnia Paras Doshi. „Produkty wegańskie nie kończą się na materiałach, nasze partnerskie fabryki wiedzą, że nasze produkty muszą być wegańskie od góry do dołu”, dodaje.

Nowa linia Doshi zostanie wkrótce wprowadzona do sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej firmy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *