Kawa Bonbon – Decadent Decaf

Kontynuujemy naszą serię wpisów na blogu o przepisach, tym razem przepisy przenoszą nas do Hiszpanii i Wietnamu.

Teraz pytanie brzmi, czy chcesz trochę potrząsnąć kawą, a może masz trochę słodyczy? Dlaczego więc nie spróbować kawiarni Bombón. Ten słodki, pyszny napój, zwany także hiszpańskim latte, pochodzi z pięknego miasta Walencja i stamtąd rozprzestrzenił się na resztę Hiszpanii.

Ze względu na słodki smak i bogactwo (z mleka skondensowanego) często podaje się go po posiłku jako deser.

Jak więc zrobić kawiarnię Bombón

Zacznij od wlania mocnego espresso do szklanki (polecam zrobić podwójne ujęcie), następnie dodaj słodzone skondensowane mleko i na wierzch z bitą śmietaną.

Jeśli masz ochotę uczynić go ekstra dekadenckim, a uważamy, że tak, to poniższy przepis jest dobrym rozwiązaniem.

Składniki (4 porcje)

  • 1 szklanka ciężkiej śmietany do ubijania
  • 1/4 łyżeczki ekstraktu waniliowego
  • 1 filiżanka espresso
  • 1 szklanka słodzonego mleka skondensowanego
  • 4 łyżki proszku kakaowego

Zacznij od dodania ekstraktu waniliowego do śmietany i ubijaj, aż utworzy miękkie szczyty.

Zaparz 8 uncji kawy espresso.

Kawę wsypać równo do 4 małych szklanych filiżanek. Dodaj skondensowane mleko do kawy, około 2 uncje płynu na szklankę. Ponieważ mleko skondensowane jest cięższe niż kawa, opada na dno, a następnie na wierzch bitą śmietaną.

Na koniec posyp każdą filiżankę 1 łyżką proszku kakaowego i podawaj z łyżką. Trzeba dobrze wymieszać napój, aby skondensowane mleko i bitą śmietanę zmieszać z kawą, aby słodycz i śmiałość połączyły się i stworzyły idealną mieszankę.

Kawa kanaryjska

Teraz na Wyspach Kanaryjskich przenieśli kawiarnię Bombón na wyższy poziom i stworzyli Café Canario. Kawiarnia Canario to wersja Bombón tylko dla dorosłych. Dodatkowo do standardowych składników Bombonu dodaje się Licor 43 (jasnożółty o smaku waniliowym) hiszpański likier), zmielony cynamon i plasterek skórki cytryny.

Jest nie tylko pyszny, ale również wygląda świetnie, ponieważ warstwy leżą osobno w filiżance.

Wietnamska kawa mrożona

Podawaj Bombon na zimno i najprawdopodobniej będzie nazywał się wietnamską mrożoną kawą (lub cà phê đá). Jest to proste połączenie kawy dripa lub podwójnego espresso ze skondensowanym mlekiem zmieszanym z dużą ilością lodu. Upewnij się, że używasz ciemno palonej kawy, jeśli masz zamiar zrobić kawę dripa, ponieważ twoja kawa musi mieć trochę smaku, w przeciwnym razie skondensowane mleko zdominuje smak kawy.

Mamy nadzieję, że zmoczymy Twój gwizdek na jeden z tych ekscytujących napojów i czekamy na więcej ekscytujących mikstur kawowych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *