Kawowi guru, którzy wprowadzą Cię w drogę do lepszej kawy

Bardzo się cieszę, że mogę dziś podzielić się z wami tym blogiem, ponieważ niedługo poznacie kilka wspaniałych osób, które ukształtowały moją własną podróż z kawą. To niektóre z miejsc, w których otrzymuję informacje i niektóre głosy, które doprowadziły mnie do głębszego zrozumienia kawy.

Wszyscy potrzebujemy wzorów do naśladowania w naszym życiu, ludzi, którzy mają wiedzę i doświadczenie, które pomogą nam osiągnąć nasze cele. Ponieważ wspólnie uczymy się być lepszymi konsumentami kawy i domowymi baristami, chciałbym przedstawić Wam szanowanych i uznanych na całym świecie „Coffee Guru”, którzy mają głęboką wiedzę, którą mogą dzielić się z tymi, którzy szukają kawowej prawdy.

Możesz ich użyć, aby odpowiedzieć na konkretne pytania lub po prostu zbadać ich kanały i zobaczyć, co odkryjesz. W każdym razie bądź przygotowany, aby dowiedzieć się więcej niż kiedykolwiek myślałeś o złożoności małego ziarna odkrytego w Afryce, które zmieniło świat na wiele fundamentalnych sposobów.

Piotr Giuliano

Udało mi się spotkać Petera na Specialty Coffee Expo 2022 w Bostonie, gdy prowadził warsztaty „Historia Koła Smaków Kawy”. Porozmawiaj o facecie, który zna się na rzeczy! Był tam, gdy tworzyła się historia i przemawia z pierwszej ręki.

Zaczynając jako barista pod koniec lat 80., zajmował wiele stanowisk w świecie kawy, w tym palarni kawy, kubka, menedżera, trenera i kupującego kawę. Współwłaściciel Counter Culture Coffee, obecnie Dyrektor Wykonawczy Fundacji Badań nad Kawą i jest integralną częścią ruchu na rzecz wykorzystania nauki i metodologii naukowej w dążeniu do uzyskania lepszej kawy. Poniżej znajdują się dwa świetne filmy:

Odmiany kawy:

Koło Smaków Degustatorów Kawy:

George Howell

George jest uważany za jedną z szanowanych ikon świata kawy speciality, w 1996 roku otrzymał nagrodę za całokształt twórczości od Specialty Coffee Association. Absolwent Uniwersytetu Yale i założyciel The Coffee Connection, jest postrzegany jako wczesny ekspert w podnoszeniu jakości kawy na całym świecie.

George dużo podróżował do regionów uprawy kawy i niestrudzenie pracował jako orędownik drobnego rolnika, tworząc pierwszy międzynarodowy konkurs na bańki dla kaw z jednej posiadłości o nazwie Cup of Excellence.

Czasami nazywana „chodzącą encyklopedią kawy”, obejrzyj kilka najlepszych filmów George’a:

Idealny przelew:

Podstawy ziaren kawy:

James Hoffman

James jest baristą z Wielkiej Brytanii, który stał się popularnym YouTuberem z milionami obserwujących. On jest prawdziwym interesem, po wygraniu Mistrzostw Świata Baristów 2007, opublikował trzy książki związane z kawą i konsultował się przy wielu przedsięwzięciach związanych z kawą.

James wnosi swój suchy humor do swojej ekspertyzy, ale jego pasja do kawy naprawdę błyszczy i wielu uważa go za ojca chrzestnego londyńskiej rewolucji kawowej. W kraju słynącym z herbaty to prawdziwe osiągnięcie.

Jego książka „Jak zrobić najlepszą kawę w domu” jest obowiązkową lekturą dla każdego początkującego baristy domowego. Obejrzyj kilka jego naprawdę świetnych filmów:

Narodziny espresso:

Parzenie kawy immersyjnej jest lepsze niż perkolacja:

Amir Gehl

Amir jest założycielem Difference Coffee, firmy, która poszukuje i pozyskuje jedne z najrzadszych i najwyższej jakości ziaren kawy na całym świecie. Kawa z tych legendarnych posiadłości serwowana jest w 5-gwiazdkowych hotelach i restauracjach wyróżnionych gwiazdkami Michelin. Amir jest koneserem konesera.

Urodzony w Wielkiej Brytanii i samozwańczy miłośnik herbaty, jego zamiłowanie do wykwintnych potraw i poszukiwanie najlepszych z najlepszych doprowadziło go do odkrycia „naprawdę dobrych” kaw świata. Jego zwrot jest taki, że większość jego kawy jest sprzedawana w kapsułkach. Ciesz się jego wiedzą:

Czy kawa może osiągnąć wyżyny dobrego wina?:

Zespół Wendelboe

Mistrz Świata Baristów i 6-krotny zwycięzca Nordic Roaster. Naprawdę podobało mi się podejście Tima do kawy, ponieważ możesz poczuć, że podchodzi do tego jako nauczyciel. Założyciel firmy Tim Wendelboe Coffee w Norwegii, jest kawiarnią, palarnią i pedagogiem.

Tim pomagał w prowadzeniu ruchu relacji z jednym gospodarstwem rolnym i pozyskuje wiele swoich kaw bezpośrednio od rolników, których zna i z którymi współpracuje na całym świecie. To pozwala mu pomagać w kierowaniu jakością, zapewniając jednocześnie rolnikowi pensję godną życia.

Podstawy parzenia kawy:

Jak przechowywać ziarna kawy:

Dla tych z was, którzy naprawdę interesują się kawą, mam nadzieję, że zaczniecie odkrywać wszystkich ekspertów, aby mogli wyrzeźbić wasze zrozumienie smaków, warzenia, palenia i wszystkich skomplikowanych szczegółów, które pozwalają cieszyć się kawą w wyższy poziom.

Radzę oglądać jeden film na YouTube wieczorem przez następny miesiąc, a będziesz zaskoczony, jak dużo więcej będziesz wiedział o kawie w ogóle i jakim lepszym konsumentem będziesz.

Życzę miłej nauki i proszę, bądźcie zdrowi.

o autorze
Matt Carter jest emerytowanym nauczycielem (1989-2018), niepełnoetatowym muzykiem, rolnikiem, a obecnie zarządza Greenwell Farms Tour and Retail Store Operations.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *