Kierowanie wyzwaniem roślinnym: Veganuary, Veggie Challenge i więcej – wegeconomist

W ostatnich latach kampanie roślinne, takie jak: Wegański, Bezmięsne poniedziałkii ProVeg Wegetariańskie wyzwanie okazały się być jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie fleksytarnych konsumentów do żywienia roślinnego. Dla firm, które chcą dotrzeć do coraz większej liczby konsumentów jedzących produkty roślinne, zaangażowanie w te kampanie i wyzwania jest niezawodnym sposobem na zwiększenie sprzedaży i poprawę reputacji marki.

Aby pomóc firmom jak najlepiej wykorzystać udział w tych kampaniach, ProVeg International opublikowało artykuł z pięcioma kluczowymi strategiami:

  1. Partner z organizacją non-profit
  2. Zaplanuj swoją strategię marketingową z wyprzedzeniem
  3. W miarę możliwości wyróżniaj kluczowe wskaźniki
  4. Nie bój się myśleć nieszablonowo
  5. Sam weź udział w wyzwaniu!

Druga strategia ProVeg koncentruje się na znaczeniu czasu, jeśli chodzi o wykorzystanie mocy kampanii opartych na roślinach. Typowym tego przykładem są restauracje wprowadzające w styczniu nowe pozycje menu oparte na roślinach, które zbiegają się z kampanią Veganuary. Popularna brytyjska sieć restauracji Wagamama odniosła ogromny sukces dzięki temu podejściu — w 2021 r. wprowadzili pełną gamę nowych pozycji menu na bazie roślin i ogłosili swoje zobowiązanie do uczynienia 50% swojego menu w pełni opartego na roślinach do końca tego roku.

Aby wygenerować jak najwięcej hałasu, a także znaczną sprzedaż dzięki tym inicjatywom, ProVeg zaleca zaplanowanie strategii marketingowej co najmniej cztery do sześciu miesięcy przed rozpoczęciem wyzwania.

„Musisz się upewnić, że zaplanujesz swoje partnerstwo na czas, aby wszystko było gotowe, zawsze trwa to dłużej, niż myślisz”. – Veronica Larco Jiménez z ProVeg Hiszpania

Jednak dla tych firm, które preferują bardziej elastyczne, mniej ograniczone czasowo podejście, istnieją inne opcje do rozważenia, takie jak ciągłe Wegetariańskie wyzwanie. Veggie Challenge współpracowało z takimi markami jak Alpro, Vivera i Garden Gourmet i niedawno wydało aplikację, dzięki której dotarcie do konsumentów, którzy chcą ograniczyć spożycie zwierząt, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

© ProVeg

Konsumenci cenią autentyczność, dlatego ProVeg zaleca, aby firmy nie tylko angażowały się w kampanię, z którą współpracują, ale także autentycznie angażowały się w sprawę roślinną. Dowiedz się więcej o Veggie Challenge i najlepszych wskazówkach ProVeg dotyczących kierowania wyzwaniami roślinnymi, czytając cały artykuł tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *