Konsumenci wezwani do ograniczenia emisji o 40% poprzez spożywanie jednego posiłku opartego na roślinach dziennie – vegconomist

Światowy Dzień Wegan, marka roślinna Zła kuchnia zachęca konsumentów do pomocy planecie poprzez codzienne spożywanie posiłków roślinnych.

Według firmy może to zmniejszyć ślad węglowy jednostki o ponad 40%, czyli więcej niż jakiekolwiek inne działanie, takie jak recykling lub kupowanie na miejscu. Mogłoby to również uratować cztery zwierzęta na osobę rocznie przed ubojem, co oznacza, że ​​w samych Stanach Zjednoczonych rocznie zostanie uratowanych 1,2 miliarda, jeśli wszyscy dokonają zmiany.

„Z każdym kęsem konsumenci mają moc radykalnej przemiany świata, aby stał się bardziej współczującym, zdrowszym miejscem” – powiedział Pete Speranza, dyrektor generalny Wicked Kitchen. „To, co wybieramy do jedzenia każdego dnia, może naprawdę pomóc złagodzić cierpienie ludzi i zwierząt, kryzysy środowiskowe oraz choroby zakaźne i przewlekłe. Wicked Kitchen jest tutaj, aby pomóc w swoich łatwych do przygotowania produktach w 100% roślinnych, stworzonych przez szefów kuchni, którzy mają misję inspirowania świata do jedzenia większej liczby roślin”.

Wicked_Shiitake Ramen Broth (produkt w USA i Wielkiej Brytanii)
© Zła kuchnia

Diety roślinne a planeta

Liczne badania wykazały korzyści środowiskowe diet roślinnych. Na początku tego roku badania wykazały, że jeśli zamożne kraje odejdą od żywności pochodzenia zwierzęcego, emisje gazów cieplarnianych mogą zostać zmniejszone o 61%. Uratowana ziemia mogłaby zostać ponownie zdziczała, sekwestrując ogromne ilości węgla i zapewniając „podwójną dywidendę klimatyczną”.

Raport z kwietnia wykazał, że przejście z typowej europejskiej diety na białka alternatywne może prowadzić do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o ponad 80%. Latem IPCC poparł artykuł wzywający do „globalnej weganizacji” i traktatu roślinnego.

„Nauka jest niepodważalna, globalnej katastrofy klimatycznej nie można zapobiec bez wyeliminowania mięsa i nabiału z naszej diety” – powiedział ekspert IPCC, dr Peter Carter, recenzent IPCC.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *