Kraft Heinz i NotCo ujawniają pierwsze wspólne produkty: ser bezzwierzęcy i majonez

Kraft Heinz Co. i startupów z branży technologii spożywczych NotCo ujawniają, że pierwszymi produktami ich innowacyjnego partnerstwa będą plastry sera i majonez bez zwierząt. Od listopada Not Cheese będzie testowany w 30 sklepach w Cleveland w stanie Ohio, a wprowadzenie na rynek krajowy planowane jest na późniejszy rok. Oczekuje się, że nowy majonez obu firm zostanie uruchomiony na początku 2023 r. raporty Bloomberga.

„Aby być bardziej efektywnym i bardziej wydajnym, musisz zabrać ze sobą partnerów, którzy pomogą Ci w podróży”

Kraft Heinz i NotCo połączyły siły, aby stworzyć Kraft Heinz Not Company w lutym, aby przyspieszyć rozwój niedrogiej żywności pochodzenia roślinnego. Łącząc kultowe marki Kraft z technologią NotCo opartą na sztucznej inteligencji, Kraft oświadczył, że przedsięwzięcie opracuje produkty premium, pod wspólną marką, z „bezprecedensowym” naciskiem na szybkość, jakość i skalę.

Single serowe

Nowo zaprezentowane produkty obejmują bezmleczny Not Cheese, który odtwarza klasyczne plastry Kraft’s Singles w smakach American, Cheddar i Provolone.

Wykonany na bazie oleju kokosowego, białka z ciecierzycy i modyfikowanej skrobi kukurydzianej, ser roślinny będzie kosztował nieco więcej niż tradycyjne Kraft Singles, ale mniej niż większość obecnie dostępnych serów bezmlecznych, mówi Kraft. Not Cheese będzie testowany w 30 supermarketach Giant Eagle w Cleveland w przyszłym miesiącu, gdzie produkty będą sprzedawane zarówno w opakowaniach roślinnych, jak i w delikatesach. Od tego momentu Not Cheese ma wejść do sklepów w USA do końca 2023 roku.

Mayo pod wspólną marką jest również w trakcie opracowywania, a jego premiera ma nastąpić na początku 2023 roku.

Kraft Heinz Mayo
© Kraft Heinz Co.

Postęp oparty na roślinach

W zeszłym tygodniu Kraft Heinz opublikował swój doroczny raport ESG „Razem przy stole”, w którym podkreślono postępy firm w zakresie innowacji żywności pochodzenia roślinnego. Wśród godnych uwagi osiągnięć Kraft zadebiutował szereg nowych burgerów wegetariańskich, bezmlecznych sosów do sałatek, makaronów i serów (w Australii), a ostatnio niemleczną wersję swojego kultowego serka Philadelphia.

Przemawiając we wrześniu na temat partnerstwa NotCo, Diana Frost, dyrektor ds. wzrostu w Kraft, powiedziała, że ​​firma ma nadzieję na „demokratyzację” dostępu do wysokiej jakości żywności pochodzenia roślinnego. Kraft twierdzi również, że partnerstwo z NotCo dało wyraźną możliwość wejścia do kategorii roślinnej bez dużych inwestycji w badania i rozwój.

Kraft Heinz Not Co Joint Venture
©Kraft Heinz/ Not Co

Według dyrektora naczelnego Krafta Heinza, Miguela Patricio, „Czasami, aby być bardziej efektywnym i wydajniejszym, musisz zabrać ze sobą partnerów, którzy pomogą ci w podróży”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *