To soczyste Krem Chantilly z fasoli waniliowej pochodzi z Francji i stanowi pyszny dodatek do jagód, ciast, musów i nie tylko.

W tym drobinki kawioru waniliowego Bita śmietana dodaj intensywniejszy waniliowy smak i zwykłe atuty Bita śmietana waniliowa. Dodatkowo skrobia kukurydziana zawarta w cukrze pudrze pomaga ustabilizować krem.

Biała miska mieszanych jagód przed miską z kremem Chantilly

Dlaczego musisz zrobić

 • Śmietanka Chantilly nie jest trudniejsza do zrobienia niż zwykła bita śmietana, ale została podkręcona!
 • Jest bardzo łatwy do wykonania, po prostu upewnij się, że masz pod ręką świeże ziarna wanilii lub pastę z ziaren wanilii.
 • To prosty sposób na przekształcenie miski świeżych jagód w eleganckie śniadanie.
 • Możesz go użyć na dowolnym daniu, które podasz z porcją bitej śmietany!
Crème Chantilly w białej kokilki z 3 jagodami obok czerwonej łyżeczki

Wskazówki dotyczące przygotowania Crème Chantilly

 • PRO-Tip: Zacznij od schłodzonej miski do ubijania śmietany. Zimna miska faktycznie pomoże ustabilizować krem. Pomocne będzie również używanie zimnych trzepaczek.
 • Używanie ekstraktu waniliowego jest w porządku, ale użycie pasty z ziaren wanilii zapewni jeszcze więcej waniliowego smaku.
 • Nie przesadzaj, bo krem ​​zmieni się z miękkiego i kremowego w grudkowaty.
 • WSKAZÓWKA PRO: Jeśli posuniesz się za daleko podczas ubijania, możesz uratować nadmiernie ubitą, grudkowatą śmietanę, powoli ubijając łyżkę stołową lub dwie gęstej śmietany, aż mieszanina stanie się gładka.

Uwagi dotyczące składników

 • Ciężki krem – Musi mieć co najmniej 36% tłuszczu maślanego
 • Cukier puder (cukierniczy) – Zawsze przesiej przed użyciem, aby zapobiec powstawaniu grudek
 • Czysty ekstrakt z wanilli lub Pasta z ziaren wanilii – używam marki Neilsen Massey

Często Zadawane Pytania

Dlaczego nazywa się to kremem Chantilly?

To tradycyjna słodzona bita śmietana z miasta Chantilly na północy Francji. Krem Chantilly to angielskie określenie Crème Chantilly.

Co zawiera krem ​​Chantilly?

Krem Chantilly składa się z ciężkiej śmietany do ubijania, cukru pudru i wanilii lub likieru.

Co odróżnia krem ​​Chantilly od zwykłej bitej śmietany?

Krem Chantilly jest dwa razy słodszy niż zwykła bita śmietana, a ponadto często jest robiony z kawioru z ziaren wanilii lub pasty z ziaren wanilii zamiast ekstraktu z wanilii, aby uzyskać dodatkowy smak wanilii. Skrobia kukurydziana w cukrze pudrze pomaga ustabilizować bitą śmietanę, co zmniejsza prawdopodobieństwo jej rozdzielenia.

Jaka jest różnica między miękkimi szczytami a twardymi szczytami podczas ubijania śmietany?

Miękkie szczyty ledwo utrzymają swój kształt i opadną, gdy trzepaczki zostaną podniesione z miski. Mocne szczyty będą stać prosto, gdy nabijaki zostaną podniesione.

Jak używać kremu Chantilly?

Użyj kremu Chantilly do udekorowania jagód, puddingów, ciast, ciast lub deserów lodowych. Użyj go na dowolnym daniu, do którego dodałbyś odrobinę bitej śmietany. Stanowi również ładne nadzienie do ciasta lub elegancki dodatek do filiżanki gorącej kawy!

Składniki

 • 8 uncji zimnej ciężkiej śmietany

 • 3 łyżki cukru pudru, przesianych

 • ½ łyżeczki pasty z ziaren wanilii (lub ekstraktu waniliowego)

Instrukcje

 1. W zimnej misce z zimnymi trzepaczkami ubij śmietanę na miękką pianę.
 2. Dodaj cukier puder i wanilię i mieszaj jeszcze minutę lub dwie, aby uzyskać jędrne szczyty.
 3. Użyj natychmiast.

Uwagi

Przechowywać pod przykryciem w lodówce do 3 dni. Krem może zacząć się rozdzielać, więc ubij przed użyciem resztek.

Może dodać więcej cukru do smaku.

Informacje o wartości odżywczej:

Dawać:

8

Wielkość porcji:

1

Ilość na porcję:

Kalorie: 113Całkowita zawartość tłuszczu: 11gTłuszcz nasycony: 7gTłuszcze trans: 0gTłuszcz nienasycony: 3gCholesterol: 34mgSód: 8 mgWęglowodany: 4gBłonnik: 0gCukier: 4gBiałko: 1g

Serwis Thatskinnychickcanbake.com od czasu do czasu oferuje informacje o wartościach odżywczych przepisów zawartych na tej stronie. Te informacje są podawane grzecznościowo i mają charakter wyłącznie szacunkowy. Ta informacja pochodzi z kalkulatorów internetowych. Chociaż witryna taskinnychickcanbake.com stara się dostarczać dokładne informacje o wartościach odżywczych, dane te są jedynie szacunkami. Różne czynniki, takie jak rodzaj produktu lub kupowane marki, mogą zmienić informacje o wartości odżywczej w danym przepisie. Ponadto wiele przepisów na stronie thatskinnychickcanbake.com zaleca dodatki, które mogą, ale nie muszą być wymienione jako opcjonalne, a informacje o wartościach odżywczych tych dodatków nie są wymienione. Inne czynniki mogą zmienić informacje żywieniowe, na przykład gdy ilość soli jest podana „do smaku”, nie jest ona uwzględniona w przepisie, ponieważ ilość będzie się różnić. Ponadto różne kalkulatory online mogą zapewnić różne wyniki. Aby uzyskać najdokładniejsze przedstawienie informacji o wartości odżywczej w dowolnym przepisie, należy obliczyć informacje o wartościach odżywczych z rzeczywistymi składnikami użytymi w przepisie. Ponosisz wyłączną odpowiedzialność za zapewnienie, że wszelkie uzyskane informacje żywieniowe są dokładne.


ILE POKOCHAŁEŚ TEN PRZEPIS?

Zostaw komentarz na blogu lub udostępnij zdjęcie Pinterest