Kukurydza z Czarną Fasolą i Epazotem Przepis – Rancho Gordo

Wydrukować

Sałatki

boki

Wegetariański

Miałem w zamrażarce funt mrożonej kukurydzy i staram się jak najlepiej wykorzystać to, co tam jest. Jestem bardzo dobry w wkładaniu rzeczy do zamrażarki, ale nie jestem tak utalentowany w ich używaniu. Nienawidzę marnowania żywności, więc mimo że kukurydza trafia na targowiska i do sklepów, używałam mrożonej.

To było dobre danie i planuję robić to raz za razem. Ziarna popcornu i fasola sprawiają, że wydaje się kremowy i pobłażliwy. Użyłem epazote, wspaniałego zioła znanego głównie z aromatyzowania czarnej fasoli w Oaxaca, ale jest naturalnym partnerem dla kukurydzy, grzybów i quesadillas. Uprawiam go, ale często widuję go na meksykańskich rynkach i wzdłuż torów kolejowych. Jeśli nie masz dostępu do świeżych, nie używaj suszonych. To jest bezwartościowe. Możesz zastąpić kolendrę lub pietruszkę i nie będę cię oceniać, jeśli nie osądzisz mnie za używanie mrożonej kukurydzy w lipcu.

  • 1 funt mrożonej kukurydzy
  • 1/2 cebuli posiekanej
  • 2 ząbki czosnku, posiekane
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 szklanka gotowanej, odsączonej fasoli Rancho Gordo Midnight Black, Ayocote Negro lub Santanero Negro Delgado
  • 1/4 szklanki luźno zapakowanego świeżego epazote, posiekanego
  • Sól i pieprz

Serwuje od 2 do 4

  1. Kukurydzę włożyć do rondla z około pół cala wody i zagotować. Kontynuuj gotowanie, aż kukurydza oddzieli się i nie będzie już zamrożona, ale nie do końca ugotowana, około 3 minut. Odcedź i zachowaj kukurydzę, wylewając wodę.
  2. Na patelni podsmaż cebulę i czosnek na oliwie z oliwek na średnim ogniu, aż będą ugotowane, około 5 do 8 minut. Dodaj fasolę i kukurydzę i podgrzej. Dopraw do smaku solą i pieprzem. Delikatnie wymieszaj z epazote i podawaj.
  3. Można to również podawać w temperaturze pokojowej, a nawet na zimno jako sałatkę.


←Starszy post

Nowszy post →

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *