Kulki ciasta Funfetti

Ten przepis na tortowe kulki Funfetti jest idealny na każde urodziny lub uroczystość! Weź przepis poniżej. Przepis jest autorstwa Rada Mimi.

kulki z ciasta funfetti
kulki z ciasta funfetti
kulki z ciasta funfetti
kulki z ciasta funfetti
kulki z ciasta funfetti

Kulki ciasta Funfetti
Na 35 kulek ciasta Ciasto 1/2 szklanki (113 gramów) organicznego solonego masła, zmiękczonego 170 gramów (3/4 szklanki) organicznego cukru trzcinowego 2 łyżeczki organicznego ekstraktu waniliowego 2 duże organiczne jajka 1/2 szklanki organicznego mleka 57 gramów (1/4 szklanka) ekologiczna kwaśna śmietana 170 gramów (1 szklanka plus 3 łyżki stołowe) cała naturalna mąka tortowa 3/4 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 łyżeczki drobnej soli morskiej

Lukier 3/4 szklanki (170 gramów) organicznego solonego masła, zmiękczonego 340 gramów (czujnik 2 1/3 szklanki) organicznego cukru pudru, przesianego 28 gramów (niewiele 1/4 szklanki) Karnawałowa mieszanka indyjskiego drzewa

1 do 2 łyżeczek mleka ekologicznego

566 gramów (20 uncji) organicznej białej czekolady, posiekanej
Karnawałowa mieszanka indyjskiego drzewa do posypania

Metoda Rozgrzej piekarnik do 350 ° F. Wyłóż trzy 6-calowe formy do ciasta pergaminem.

Aby przygotować ciasto: W misce miksera stojącego wyposażonego w nasadkę łopatkową dodaj masło, cukier trzcinowy i ekstrakt waniliowy i mieszaj na niskim poziomie, aż się połączą i nie będzie kawałków masła.

Dodaj jajka, mleko i śmietanę i mieszaj na niskim poziomie, aż się połączą. Zeskrob boki miski i ponownie wymieszaj, aby połączyć, będzie wyglądać trochę grubo i to jest w porządku.

W osobnej misce dodaj mąkę tortową, proszek do pieczenia i sól morską i wymieszaj. Przy włączonym mikserze powoli dodawaj mieszankę mąki i mieszaj na niskim poziomie, aż się połączą. Zeskrobać boki miski i ponownie wymieszać, aż połączy się w gładkie ciasto. Rozłóż ciasto równomiernie na każdą formę do ciasta, po około 220 gramów.

Piecz przez 20 minut lub do momentu, gdy włożony pośrodku drewniany kij wyjdzie czysty. Pozostaw do całkowitego ostygnięcia w formach do ciasta.

Aby zrobić lukier: W misce miksera stojącego wyposażonego w nasadkę łopatkową dodaj masło, cukier puder, tęczową posypkę i mleko. Mieszaj na niskim poziomie, aż się połączą, a następnie przyspiesz mikser do wysokiej przez 1 minutę lub do uzyskania lekkiej i puszystej masy.

Wyłóż 2 blachy do pieczenia papierem do pieczenia. Ciasto wyjąć z patelni i włożyć do miski z lukrem. Używając rąk lub łopatki, wymieszać i zgniatać ciasto, aż masa będzie jednolita. Uformuj rękoma ciasto na 35 kulek i ułóż na przygotowanych blachach do pieczenia. Umieść w zamrażarce.

Wskazówka: Lubię wrzucać do zamrażarki na 15 minut, a następnie wracać i ponownie formować je w gładsze kulki, ponieważ za pierwszym razem mam trudności z ich uformowaniem! Jest to opcjonalne, więc możesz również pominąć ten krok. Ale pozostaw kulki ciasta w zamrażarce, aż będą gotowe do powlekania.

Aby zrobić polewę: W podwójnym bojlerze dodaj całą białą czekoladę. Nie temperuję tutaj czekolady, ponieważ i tak trzeba je przechowywać w lodówce, więc nie widzę sensu. Rozpuść czekoladę, aż całkowicie się rozpuści i zdejmij z ognia.

Wyjmij kulki ciasta z zamrażarki. Za pomocą widelca (aby nadmiar czekolady spływał poniżej, nie przekłuwaj ich), każdą kulkę zanurz w czekoladzie i umieść z powrotem na blachach do pieczenia. Powtórz dla wszystkich piłek. Włóż z powrotem do zamrażarki na 5 do 10 minut. Usuń i zanurz na drugą warstwę. Tym razem zaraz po zanurzeniu posyp wierzch tęczową posypką. Umieść tacki z powrotem w zamrażarce na 1 godzinę.

Wyjmij z zamrażarki i wyjmij z pergaminu. Przechowuj w lodówce do 1 tygodnia (jeśli nawet wytrzymają tak długo)!

Bezglutenowe – Zastąp mąkę tortową 170 gramami (1 szklanka plus 1 łyżka stołowa plus 1 łyżeczka) organiczna mieszanka mąki bezglutenowej.

Wysoki pułap – Piecz w temperaturze 350°F przez 17 minut lub do momentu, gdy włożony pośrodku drewniany kij będzie czysty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *