Kultowe spotkanie dwóch Joe’s

Joe spotyka Joe w tej kultowej współpracy między marką klasycznej gumy do żucia a nowojorską firmą specjalizującą się w kawie speciality.

Rozmawiam z Rebeccą Silberfarb, wiceprezesem ds. marketingu marki w obu Amerykach, o ich ostatniej kampanii – 7–21 listopada 2022 r. – w ramach której marka gum do żucia nawiązała współpracę z marką specjalizującą się w kawie. Pytam o inspirację pragnieniem Bazooki Joe do stworzenia tej współpracy, czy klasyczne smaki gumy zainspirowały mieszankę kawy i wiele więcej.

Zapraszamy do wywiadu poniżej.

ekspres do kawy: Niezależnie od higienicznej potrzeby osoby pijącej kawę, aby zachować świeży oddech po porcji kawy, dlaczego Bazooka nawiązał współpracę z nowojorską marką kawy speciality?

Rebecca Silberfarb: Bazooka Bubble Gum i Birch Coffee to dwie nowojorskie firmy, które łączy wspólny wątek doceniania klasyki. Gdy szukaliśmy partnerów, którzy pomogą nam świętować 75cz rocznicę, pomyśleliśmy, że Birch świetnie pasowałby do naszej własnej ikony popkultury, Bazooki Joe, z klasycznym „Cup of Joe”. Chcieliśmy zakończyć nasze całoroczne świętowanie w Nowym Jorku, ponieważ marka rozpoczęła działalność tutaj, na Brooklynie, a nasza firma nadal ma siedzibę główną w Nowym Jorku.

kawoetograf: Dorastałem żując i czytając Bazooka Joe. Podobnie jak wielu, smakołyk był w różowych prostokątach, które zamieniły się w dreszczyk emocji, a także w komiksach, których opowiadanie o przygodzie było czystą zabawą. Jak masz nadzieję, że ta współpraca zainspiruje Cię do tego samego – eksploracji i „klasycznej” zabawy?

SREBRNY KOLOR: Mamy nadzieję, że ta współpraca zainspiruje fanów, takich jak ty, do ponownego odkrycia nostalgicznych chwil, które kiedyś przeżyli z Bazooką. Ma przypominać ludziom, aby w ciągu dnia znaleźli chwilę dla siebie, w której mogą usiąść, napić się kawy i przeczytać klasyczny, zabawny komiks Bazooka Joe.

ekspres do kawy: Wiemy, że kawa speciality ma wielowiekowe korzenie, a jej droga do bycia produktem, który możemy spożywać, nie jest pozbawiona tej spuścizny – takiej, która łączy nas jako konsumentów/pijących z tym, co znajduje się w filiżance i poza nią. W jaki sposób sztuka opowiadania historii odegrała rolę w tej koncepcji współpracy? Co więcej, czego oczekuje Bazooka od sprzymierzenia się z Birch – dla tych, którzy doceniają jego nowość i dla tych, którzy będą je odkrywać po raz pierwszy?

SREBRNY KOLOR: Chociaż komiksy Bazooka Joe są krótkie i mocne, są świetnym początkiem rozmowy. Mamy nadzieję, że każdy komiks udostępniony przy filiżance kawy w Birch sprawi, że ludzie znów będą rozmawiać i dzielić się historiami. Zarówno Bazooka, jak i Birch dostrzegają piękno podróży do wspomnień i chcieli, aby nasi fani też tego doświadczyli. Fani, którzy pamiętają, jak klasyczny Bazooka Joe zawsze był, a także ci, którzy poznali go po raz pierwszy, nadal mogą docenić klasyczny styl i sprytną narrację, które składają się na każdy komiks.

ekspres do kawy: Wreszcie, czy była jakaś inspiracja samym smakiem Bazooki, która zainspirowała lub wpłynęła na kawę, z którą Birch zdecydował się użyć w tej współpracy?

SREBRNY KOLOR: Nasi konsumenci czule wspominają swoje dzieciństwo i wspominają żucie gumy balonowej Bazooka i czytanie komiksów Bazooka Joe jako prostszy okres w życiu. Podczas gdy smak Bazooka Original Gum jest wyraźny i zapadający w pamięć, współpraca naprawdę wykracza poza to, aby oddać ducha marki i wywołać nostalgiczne uczucie, jakie mają nasi konsumenci. Mieszanka stworzona z Birch Coffee to prawdziwy klasyk „Cup of Joe” i dobrze pasuje do nostalgii za prostszymi czasami. Nasi fani są podekscytowani, mogąc usiąść i napić się wspaniałej kawy, śmiejąc się jednocześnie z komiksów i fortun Bazooka Joe.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *