La Marzocco wprowadza na rynek swój pierwszy ekspres do użytku domowego, The Linea MicraDaily Coffee News by Roast Magazine

La Marzocco Linea Micra espresso

Nowa La Marzocco Linea Micra z białym wykończeniem. Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości La Marzocco.

Włoska firma produkująca ekspresy do kawy La Marzocco zaprezentowała Linea Micra, kompaktowy dwukotłowy ekspres do kawy przeznaczony do użytku domowego.

Maszyna o wartości około 3900 USD (rynek Stanów Zjednoczonych) stanowi najmniejszą i najtańszą maszynę na rynku Dom La Marzocco linia ekspresów do kawy.

La Marzocco Line Micra czarna

Linea Micra ma wiele wspólnego ze swoim większym bratem prosumenckim, Lineą Mini, a także kilkoma kluczowymi różnicami, które zapewniają jej mniejszą powierzchnię i lżejszą wagę.

1,6-litrowy zbiornik świeżej wody i 1,6-litrowy kocioł parowy w Micra są o połowę mniejsze niż w Mini. Mniejszy bojler pozwala na rozgrzanie Micra i osiągnięcie stabilnej temperatury parzenia w około pięć minut.

Linia La Marzocco Micra 1

Również w przeciwieństwie do Mini, nowa maszyna ma konstrukcję „nasyconej głowicy grupowej”, która jest podobna do tej, którą można znaleźć w komercyjnych maszynach La Marzocco, ale jest mniejsza. Według firmy, zwrotność mniejszego kotła Micra w połączeniu z konstrukcją grupy nasyconej pozwala na stabilność i szybkie zmiany temperatury wody do zaparzania.

Chociaż 230-mililitrowy kocioł do parzenia Micra ma podobną pojemność jak Mini, bardziej kompaktowa konstrukcja grupowa zawiera mniej masy ze stali nierdzewnej niż „zintegrowana” konstrukcja grupowa Mini, która ogrzewa to, czego potrzebuje niezależnie od większego kotła parowego .

Micra jest również dostarczana z nowym, wymiennym systemem portafilter ze zdejmowanym dnem, umożliwiającym użytkownikom przełączanie między stylami wytryskowymi i „nagimi”.

Ekspres do kawy La Marzocco Linea Micra

Poza tymi różnicami, Micra ma wiele podobieństw do swojego prosumenckiego przodka, w tym mniejszą wersję tego samego typu pompy żyłowej, grupę przełączników łopatkowych i opcjonalne bezpośrednie połączenie hydrauliczne.

„Różnica w wielkości bojlera parowego jest najbardziej widoczną różnicą między urządzeniami” – powiedział Daily Coffee News, Globalny Menedżer Produktów La Marzocco, Scott Guglielmino. „Ogólnie można powiedzieć, że decyzje inżynieryjne Linea Micra zostały podjęte, aby uczynić ją bardziej przystępną dla domowego baristy, podczas gdy Linea Mini została zaprojektowana tak, aby móc wytwarzać wspaniałe napoje zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych. ”.

Podobnie jak w Mini, dostęp do zbiornika Micra można uzyskać po wyjęciu tacki ociekowej z przodu urządzenia. Oba ekspresy posiadają oświetlenie baristyczne, dedykowaną wylewkę gorącej wody oraz elementy klasycznej stylizacji La Marzocco Linea.

Firma La Marzocco uruchomiła swój dział Home osiem lat temu z jednogrupowym, lekkim, komercyjnym ekspresem do kawy GS3, będącym wówczas okrętem flagowym. W następnym roku pojawiła się Linea Mini i od tego czasu linia produktów poszerzyła się o szlifierki i akcesoria. W marcu br. w linii Home pojawił się jednogrupowy wariant profesjonalnej maszyny La Marzocco Leva.

Ekspres do kawy La Marzocco Linea Micra 2

Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi, Linea Micra będzie również oferować rozszerzone możliwości dzięki aplikacji La Marzocco Home. Guglielmino powiedział DCN, że użytkownicy będą mogli dostosować temperaturę bojlera kawy i pary za pomocą aplikacji, zaprogramować niskociśnieniową fazę wstępnego zaparzania, zaplanować włączanie i wyłączanie zasilania i nie tylko.

„La Marzocco zawsze pracuje nad nowymi koncepcjami i pomysłami, które pomogą ulepszyć doznania espresso w domu” – powiedział Guglielmino. „Wierzymy, że ta maszyna sprawi, że wspaniałe espresso będzie łatwiejsze i bardziej dostępne dla większej liczby ludzi na całym świecie”.

Nowa maszyna jest produkowana w centrali La Marzocco poza Florencją we Włoszech i będzie oferowana w siedmiu kolorach. Oficjalnie rozpoczęto sprzedaż i wysyłkę, a ceny różnią się w zależności od kraju.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *