Łatwa Zapiekana Kapusta – Południowy Ukąszenie

Ten przepis na moją łatwą pieczoną kapustę to pysznie inny sposób na podanie jednego z moich ulubionych warzyw. Pieczenie w wysokiej temperaturze wydobywa wspaniały smak i daje chrupiące krawędzie, które moja rodzina uwielbia!

Łatwa Zapiekana Kapusta na półmisku

Kapusta musi być jednym z moich ulubionych warzyw. Niezależnie od tego, czy jest smażone, gotowane, smażone, czy nawet surowe w takich produktach jak sałatka coleslaw, zawsze było to warzywo, które naprawdę lubię.

I naprawdę podobał nam się smak pieczonych warzyw, takich jak moja pieczona zielona fasola i brukselka, więc po prostu warto było spróbować również upieczenia kapusty.

Łatwa Zapiekana Kapusta na folii

A wiecie, że jestem wielkim fanem dodawania smaku na każdym kroku iw każdy możliwy sposób, więc chociaż wiele przepisów wymagało oliwy z oliwek, zamieniłem ją na odrobinę płynnego złota – smaru z bekonu.

Nie zrozum mnie źle, jest super pyszny z oliwą z oliwek, ale tłuszcz z bekonu nadaje kapuście ten dymny smak, który uwielbiam. Czy możesz używać oliwy z oliwek? Absolutnie! Czy tłuszcz z bekonu jest lepszy? Jasne.

Łatwa Zapiekana Kapusta na folii

Czym więc jest tłuszcz z bekonu i jak go przechowywać?

Mówiąc najprościej, tłuszcz z bekonu to wytopiony tłuszcz, który pozostaje podczas gotowania tradycyjnego boczku wieprzowego. To świetny sposób na dodanie smaku różnym rzeczom – zwłaszcza warzywom. Robię z tego nawet sos sałatkowy.

Gdy jest schłodzony, ale nadal płynny, po prostu przecedzam go przez filtr do kawy lub sitko prosto do zamykanego pojemnika lub słoika. Odcedzenie go usuwa resztki mięsa, co może spowodować szybsze zjełczenie.

I chociaż prawdopodobnie pamiętasz, jak mama lub babcia trzymała je na blacie, naprawdę lepiej z punktu widzenia bezpieczeństwa żywności przechowywać je w lodówce lub zamrażarce. Będzie przechowywany w zamrażarce przez czas nieokreślony – tam trzymam swój. Odpowiednio odcedzi się w lodówce nawet do roku.

Zasmażana Kapusta Na Talerzu

Kiedy zestawiłem ten przepis, zdecydowałem się użyć całej główki kapusty, aby nie mieć resztek kapusty surowej. To całkiem sporo i wymaga dwóch blach do pieczenia. Biorąc to wszystko pod uwagę, ten przepis doskonale się skaluje. Równie dobrze działa pół główki kapusty. Po prostu daję wam wszystkie opcje.

Jeśli chodzi o krojenie kapusty, wolę odciąć spód łodygi, ale pozostawić nienaruszony rdzeń kapusty. Pomaga trzymać to wszystko razem.

A skoro wspomniałem o trzymaniu się razem… Wiele przepisów wymaga odwrócenia kapusty mniej więcej w połowie czasu gotowania. Uważam, że jest to dość problematyczne. Po prostu wszystko się rozpada – nawet przy zachowaniu nienaruszonego rdzenia. Nadal smakuje pysznie, ale po prostu wygląda trochę niechlujnie, gdy się rozpada. Możesz to zrobić tak czy inaczej.

Wszystkim się spodoba!

Karta Przepisu

Łatwa Zapiekana Kapusta

Uwagi

Ten przepis można łatwo podzielić na pół – używając tylko 1/2 główki kapusty i jednej formy do pieczenia.
Wiele przepisów wymaga odwrócenia kapusty mniej więcej w połowie czasu gotowania, ale nigdy nie miałem z tym szczęścia. Po prostu zawsze się rozpada.
Łatwo pieczona kapusta - zdjęcie na Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *