Macallan chce, abyś pił kawę z whisky Daily Coffee News by Roast Magazine

Macallan Harmony Collection Smooth Arabica

Inspirowane kawą whisky Macallan Harmony Collection. Zdjęcie prasowe.

Podczas gdy kawa speciality czerpała inspirację ze światów doskonałych win i alkoholi, znany szkocki producent whisky Macallan kładzie cały swój marketingowy ciężar na parę nowych wydań whisky inspirowanych kawą.

To nie jest sytuacja PBR Hard Coffee, gdzie kawy i alkohol niewiadomego pochodzenia są wyrzucane razem w puszce w kształcie Białego Pazura. W tym przypadku kawa nie jest nawet składnikiem linii The Macallan; według firmy jest to jedynie agent głębokiej inspiracji.

Nazwane Intense Arabica i Smooth Arabica, dwie nowe whisky single malt reprezentują drugie wydanie w Kolekcja Macallan Harmonylimitowana, roczna wersja, która zadebiutowała w zeszłym roku z whisky inspirowaną szlachetnym kakao.

Według firmy, wydanie związane z kawą obejmowało zajęcia mistrzowskie w The Macallan Estate w Szkocji prowadzone przez producenta whisky Stevena Bremnera i z udziałem etiopskiego producenta kawy Keneana Asefy Dukamo, szkockiego palarni kawy Lisa Lawson z Drodzy palarnie zielonej kawyMistrz Stanów Zjednoczonych Barista 2020 Andrea Allen z Onyksowe laboratorium kawowe i historyk kawy i autor Jonathana Morrisa.

„Poznawanie świata kawy z naszymi mistrzami w branży, którzy dzielili się swoją wiedzą, kreatywnością i miłością do swojej sztuki, było zarówno edukacją, jak i inspiracją” – powiedział Bremmer w ogłoszeniu dzisiejszej premiery. „Istnieje wiele paraleli między podejściem do tworzenia niezrównanej whisky i kawy. Każdy z nich wymaga wyjątkowych umiejętności i kunsztu, aby osiągnąć głębię i złożoność smaku, a oba światy mają na celu dostarczenie niezwykłych wrażeń konsumpcyjnych”.

MAC_Harmony II_Jak to zrobić 4

Zdjęcie bańki dzięki uprzejmości The Macallan.

Obie whisky zostały wykonane z połączenia beczek z dębu europejskiego i amerykańskiego przyprawionego sherry, a obie są pakowane w pudełka wykonane z papieru, który zawiera łuski po kawie. Czerwony kolor w ofercie „Intense Arabica” przypomina owocową czerwień dojrzałej kawowej wiśni, podczas gdy zielony w „Smooth Arabica” przypomina niepaloną zieloną kawę.

Nuty smakowe dla każdej whisky są przedstawione w wirującym wzorze graficznym, który wydaje się nawiązywać do Koła Smaków Degustatorów Kawy.

Każda z whisky jest promowana jako idealny partner do konkretnych etiopskich kaw regionalnych, przy czym Arabika Intense jest sugerowana do łączenia z ziarnami z Harrar i Guji, a Arabika Smooth sugerowana do łączenia z ziarnami z Yirgacheffe i Limu.

„Dziś ludzie lepiej rozumieją kawę, znają słownictwo, wiedzą, co lubią, a z whisky jest tak samo” – powiedziała Lisa Lawson w komunikacie Macallana. „Whisky dobrze komponuje się z kawą — pojawia się pod koniec posiłku i naturalne jest, że smaki whisky i kawy łączą się ze sobą”.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *