Madryt gospodarzem pierwszego wydarzenia B2B Vegan Cheese Event – vegconomist

8 listopada w Madrycie odbędzie się pierwsza w Hiszpanii impreza B2B poświęcona serom wegańskim, podczas której firmy produkujące wegańskie sery zaprezentują swoje produkty firmom F&B zainteresowanym zrównoważonymi rozwiązaniami w zakresie żywności.

Organizatorem I Petit Salón del Queso Vegano (1. Petit Salon Wegańskich Serów) jest Pojedyncza żywnośćfirma konsultingowa w zakresie projektowania żywności i innowacji, we współpracy z Food Storming, Instytutem Designu Hiszpanii, magazynem Alimentaria i Madrid Alimenta.

wegański talerz serów na stole
© Mamuśka

Zmiana paradygmatu

Według Singular Foods rynek roślinny to nie tylko kolejny trend, ale zmiana paradygmatu. Różne badania ujawniają stały wzrost rynku; na przykład Grand View Research zgłoszone że światowy przemysł serów wegańskich został wyceniony na 2,43 miliona dolarów w 2021 roku, przy CAGR 12,6% od 2022 do 2030 roku.

1st Petit Salón del Queso Vegano to wyjątkowa okazja, która wnosi synergię na hiszpański rynek wegańskich serów. Singular Foods wyjaśnia, że ​​wydarzenie będzie miejscem spotkań producentów serów wegańskich z profesjonalistami z takich sektorów, jak handel detaliczny żywnością, gastronomia, dystrybucja, catering i inwestycje.

Hiszpańscy wegańscy serowarzy

Singular Foods ogłosiło, że w Salonie pojawi się dwóch znaczących graczy wśród wegańskich firm produkujących sery.

mamusiaz siedzibą w Elche, ostatnio współpracował z Valencian Grupa Dacsa wprowadzać swoje produkty do lokalnych supermarketów po otrzymaniu nagród za swoje obszerne portfolio serów wegańskich, które obejmuje sery camembert, serek śmietankowy, niebieski, czarny czosnek, sery wędzone i truflowe.

wegański ser pleśniowy wyprodukowany przez wake
© Obudź się

„Kilka lat temu takie wydarzenie byłoby nie do pomyślenia

z siedzibą w Barcelonie, Obudź się produkuje i sprzedaje ekologiczny ser wegański pochodzenia roślinnego. Portfolio Väcka obejmuje brie, mozzarellę, pasty do smarowania i sery pleśniowe, sprzedawane w ponad 400 wyspecjalizowanych sklepach i wkrótce pojawi się w Carrefour po wygraniu konkursu Plant-based. W tym roku Väcka została wybrana przez Centrum innowacji żywności w Madrycieprogram akceleracji technologii żywności.

Cristina Quinto, dyrektor generalny Mommus, powiedziała: „To przyjemność widzieć inicjatywy, które pomagają przemysłowi spożywczemu opartemu na roślinach tworzyć synergię, uczyć się i wzmacniać powiązania.

„Kilka lat temu taka impreza byłaby nie do pomyślenia, ale coraz więcej z nas patrzy w przyszłość i wierzymy, że trendem wśród konsumentów będzie wspieranie życia planety. Krótko mówiąc, w Mommus będziemy nadal pracować nad osiągnięciem naszego celu, który jest przecież celem wspólnym dla nas wszystkich, którzy tworzą produkt tak wyjątkowy jak wegański ser, co możemy osiągnąć tylko dzięki związkowi promującemu takie wydarzenia jak ten – dodała.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *