Marka czekolady bez kakao WNWN zwiększa ośmiokrotnie przestrzeń produkcyjną

Z siedzibą w Wielkiej Brytanii WNWN Food Labs ogłosił, że buduje nowy zakład, który ośmiokrotnie zwiększy powierzchnię produkcyjną.

Firma twierdzi, że jest pierwszą na świecie, która wprowadziła na rynek czekoladę bezkakaową, która jest wytwarzana poprzez fermentację składników takich jak jęczmień i chleb świętojański. W nowym obiekcie, z siedzibą w Hackney Wick w Londynie, znajdzie się miejsce na R&D, produkcja, kuchnia testowa i biura.

„Dzięki tej ekspansji będziemy w stanie rozpocząć dostarczanie małych i średnich marek

Czekolada WNWN ma na celu rozwiązanie problemów związanych z konwencjonalną produkcją czekolady, w tym niewolnictwem, pracą dzieci i wylesianiem. Produkty firmy są wegańskie i wolne od glutenu, oleju palmowego i kofeiny. Są również bezpieczne dla psów, ponieważ nie zawierają teobrominy.

© WNWN

Przygotowanie do przyszłych premier

WNWN po raz pierwszy wprowadził na rynek swoją czekoladę w maju tego roku, dostępną wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej marki. Następnie wprowadzono limitowaną edycję Waim! Bar, wegańska i wolna od kakao wersja klasycznego baru Daim, we wrześniu. Marka pracuje teraz nad zaopatrywaniem innych firm.

„Dzięki tej ekspansji będziemy gotowi zaopatrywać małe i średnie marki, w tym restauracje z gwiazdkami Michelin, piekarnie i dystrybutorzy usług gastronomicznych” – powiedział dr Johnny Drain, dyrektor ds. technicznych WNWN. „Nasze upusty produktów bezpośrednio do konsumentów wyprzedały się natychmiast, więc ta nowa przestrzeń pozwala nam również przeprowadzać więcej testów i rozwoju pod kątem przyszłych premier”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *