McDonald’s Netherlands dodaje McPlant do menu po globalnym sukcesie

Holenderski McDonald’s ogłosił niedawno, że jego burger roślinny McPlant™ jest teraz częścią regularnego menu we wszystkich swoich lokalizacjach w całym kraju.

Bezmięsna alternatywa pozostanie w menu sieci fast food ze względu na duże zapotrzebowanie konsumentów. Ostatni rok, McDonald’s Holandia przetestował popularność roślinnego burgera w rocznym teście pilotażowym, który zakończył się sukcesem.

Od debiutu w 2020 roku McPlant™ podbija rynki, w tym Szwecję, Wielką Brytanię i Austrię. W tym roku pojawił się w całej Australii, a niedawno dotarł do Portugalii w całym kraju.

Stijn Mentrop, dyrektor marketingu McDonald’s Netherlands, skomentował: „Jesteśmy zadowoleni ze stałego miejsca McPlant™ w menu. Podczas tymczasowego wprowadzenia w zeszłym roku otrzymaliśmy od naszych gości wiele pozytywnych komentarzy na temat smaku McPlant™”.

Burger roślinny Mcplant McDonald's i burger Beyond Meat
© McDonald’s

Wykonane z Beyond Meat

W 2021 r. Beyond Meat stał się roślinnym dostawcą hamburgerów McDonald’s po tym, jak obie strony podpisały trzyletnią umowę. Według Beyond Meat, burger McPlant został stworzony wyłącznie dla McDonald’s. Jego receptura zawiera białka grochu i ryżu, ziemniaki i buraki połączone, aby odtworzyć ten sam smak i konsystencję, co zwykły burger McDonald’s.

The burger roślinny McPlant™ podaje się w bułce hamburgerowej z pomidorem, sałatą, cebulą, piklami, musztardą i ketchupem. McPlant™ nie jest opcją wegańską, ponieważ zawiera również nabiałowy ser Cheddar i sos z majonezem jajecznym, który klient wegan może usunąć. Według McDonald’s jest to burger roślinny dla wegetarian i fleksitarian, którzy chcą uniknąć lub ograniczyć spożycie mięsa.

Stijn Mentrop dodał: „Uważamy, że ważne jest, aby podążać za preferencjami naszych gości, którzy oczekują coraz większej różnorodności. Od jakiegoś czasu oferujemy smaczne alternatywy dla kurczaka z naszymi produktami wegetariańskimi, a teraz robimy to samo z wołowiną”.

McPlant™ będzie oferowany we wszystkich lokalizacjach McDonald’s w Holandii od 4 października 2022 r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *