Media społecznościowe i branża restauracyjna

Media społecznościowe to jeden z najistotniejszych sposobów docierania do klientów i promowania działalności restauracyjnej. Zmienił sposób, w jaki doświadczamy wszystkiego, od codziennej komunikacji po jedzenie poza domem.

Wraz z rozwojem Instagrama i Facebooka właściciele restauracji szukają platform mediów społecznościowych, aby przyciągnąć klientów, uzyskać opinie klientów i zbudować lojalność klientów.

Pozwól swoim klientom jeść oczami. Udostępnianie zdjęć i filmów przedstawiających menu, przygotowywanie posiłków i miejsce w Twojej restauracji przyciąga uwagę młodych konsumentów i buduje rozpoznawalność marki.

  • Zwiększona kontrola – Marketing w mediach społecznościowych można kontrolować na komputerze na tyłach domu lub przez iPhone’a. Badania pokazują, że 1 miliard ludzi korzysta z IG każdego miesiąca i podczas gdy 63% użytkowników loguje się codziennie, 62% osób twierdzi, że bardziej zainteresowała się marką lub produktem po zobaczeniu ich w swoich historiach na IG.
  • Kampanie responsywne – Planujesz nadchodzące wydarzenie w swojej restauracji? Zmiany w ostatniej chwili? Na szczęście plany mediów społecznościowych można edytować online w ciągu kilku sekund, dzięki czemu Twoi klienci szybko otrzymają prawidłowe informacje.
  • Bieżąca interakcja – Niezależnie od tego, czy jest to pozytywna, czy negatywna opinia, ważne jest, abyś przyjmował krytykę i był otwarcie wdzięczny za to, że słuchasz swoich klientów. Poświęcając czas na czytanie komentarzy i odpowiadanie na nie, możesz dowiedzieć się wiele o tym, co lubią Twoi widzowie i czego chcą więcej.

Z GrubHub45% klientów twierdzi, że wypróbowało nową restaurację po obejrzeniu jej postu w mediach społecznościowych. Każdy lubi mieć coś do świętowania. Włączenie mikroświątecznych posiłków do swojej strategii w mediach społecznościowych może skłonić głodnych klientów do sprawdzenia Twojej kuchni.

#ShareSweetness w mediach społecznościowych!

Celem naszego zestawu narzędzi jest dostarczenie spostrzeżeń, wskazówek i zasobów do promowania Twojej oferty w mediach społecznościowych. Pozwól nam pomóc Ci nawiązać kontakt z klientami na wynos i z dostawą oraz budować wyższe średnie czeków dzięki soczystym deserom Sweet Street. Z naszej ulicy Słodkiej Magazyn jesienno-zimowy Mix-Up60% amerykańskich konsumentów zamawia dostawę co najmniej raz w tygodniu, co prowadzi do 40% przychodów restauracji, które rekompensują zamówienia online.

Wykorzystanie mediów społecznościowych to jeden z najtańszych i najskuteczniejszych sposobów promowania restauracji i budowania lojalności klientów. Poczta pantoflowa to najpotężniejsza forma reklamy. Używanie hashtagów, takich jak #ShareSweetness, może zachęcić klientów do wspominania o Twojej restauracji we własnych postach.

Sprawdź nasz zestaw narzędzi do mediów społecznościowych, aby uzyskać więcej rozwiązań marketingowych!

Media społecznościowe całkowicie zmieniły sposób, w jaki budujemy połączenia. Wyciąga pomocną dłoń do wielu, którzy potrzebują wsparcia lub usług, jeśli chodzi o marketing cyfrowy. Co najważniejsze, otworzył drzwi dla różnych branż, aby uzyskać ekspozycję potrzebną do zbudowania dobrze prosperującego biznesu.

Wszystkie firmy powinny stosować praktyki marketingowe w mediach społecznościowych. W ten sposób mogą zmaksymalizować możliwości, dotrzeć do potrzebujących i zapewnić zasoby, aby zwiększyć biznes i zwiększyć przychody.

Zasoby: Studium obiadowe, Starzenie się mediów społecznościowych, Święta w mediach społecznościowych

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *